Pět prvních planet

30. července 2012 v 22:39 | Envy |  Vesmír
Rozhodla jsem se vytvořit pět planet, které nikomu oficiálně nepatří a postupem času je můžou všichni dotvářet. Také při té příležitosti vytvoříme tři galaxie, kam tyto planety rozmístíme a pak si může každý sám vybrat, do jaké galaxie chce dát svou vlastní planetu. Galaxie budou rozebrány později, zatím jim budou patřit pracovní názvy Galaxie 1, Galaxie 2 a Galaxie 3. Kdyby někdo měl vlastní nápad na jméno galaxie, může nám ho napsat.
Jinak rovnou říkám, že toto je pouze krátké seznámení s planetami, více o každé planetě bude v jednotlivém článku věnované pouze jí.Planeta 1.:
Zart (v Galaxii 1)

Zart je planeta vypadající jako Země se stejnou faunou a flórou. Má i stejné rozvržení kontinentů, ty se ale jinak jmenují, země jsou jiné a vlastně i jména lidí a historické události. Docela se těším, až se bude psát její historie, to proto, že Zart je planeta, u které bych chtěla mít historii. To vše se ale bude muset napřed trochu promyslet a dohodnout. Kdyby kdokoliv, kdo si toto čte měl zájem napsat si vlastní historii planety, může se zapojit.

Planeta 2.:
Caeruleus (v Galaxii 2)

Povrch této planety tvoří obří oceán sladké vody, což může být vidět na některých tvorech v ní žijících. Z moře vystupuje pár malých ostrovů, povrch většiny je kamenitý a hornatý, najde se ale pár výjimek, jejichž povrch připomíná prales.
Na povrchu téměř nic nežije, veškerý život probíhá pod vodou. Obyvatelé Caeruleusu jsou veselí a převážně milí, ovšem malé děti rády tropí neplechu a mají "lyšácké" a podlé nápady.

Planeta 3.:
Wandath (v Galaxii 1)

Polovinu planety tvoří smíšený les, druhou polovinu vyprahlá poušť. Lidé obývají pouštní část, do lesů se bojí chodit, protože tam žijí nebezpečná stvoření, nebezpečnější než na poušti. V lesích se také dají najít hodná stvoření, ta se ovšem schovávají dál od okraje. Jen málo lidí se v minulosti vypravilo do lesa a ještě méně se jich vrátilo, pokud vůbec nějaký (to si budu muset ještě rozmyslet).

Planeta 4.:
Niox (v Galaxii 3)

Niox je planeta tvořena z větší poloviny mořem. Zbytek planety je pevnina, která je z velké části zledovatělá, jinak je pokrytá sněhem a jehličnatými lesy. Sněhové bouře jsou zde na denním pořádku. Hlavní obživu lidí tvoří rybolov. Na pevnině se také vyskytují zvířata, ale není jich tolik a snadno se schovají, protože jsou převážně všechna bílá. Moc druhů zvířat se zde ale nevyskytuje, to platí jak pro souš, tak pro moře. Ovšem ryb je dostatek, i když jenom pár druhů.

Planeta 5.:
Atlanus (v Galaxii 2)

Atlanus je planeta, jejíž povrch je tvořen bažinami a lesy, do kterých se nechodí, protože je těžké poznat kde je obyčejná země lesa a kde už bažina. Lidé žijí ve strojírenských městech. Není jich moc a o planetu se dělí s roboty, kterých se tu snad vyskytuje víc než lidí. Na planetě se nachází pouze jedno pole a jeden skleník, kde se pěstují potravin a jenž mají za úkol nakrmit veškeré zbylé obyvatele planety. Obojí se nachází v centrálním (hlavním) městě. Před padesáti lety se zde objevila choroba, na kterou téměř celá populace vymřela. Zbylo pouze asi 12 milionů přeživších a moc dětí se zde nerodí.
Zvířata a rostlinstvo téměř neznámé, protož lidé nikdy neopouštějí města. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KittQa KittQa | Web | 30. července 2012 v 22:50 | Reagovat

Ahojky! Omlouvám se za reklamku, ale kdybys náhododou měl/a náladu, koukni se ke mně na blog. Zrovna přechází na nové téma, tak kdybys měl/a zájem, ale jen jestli budeš chtít!
P.S: ještě jednou se omlouvám se reklamu, plomiiin :)
Můj web se ode dneška zaobírá celebritami, večírky a informacemi ze světa hvězd. Pokud tě toto téma zajímá, podívej se na můj bloček, dík ppaa! :)

2 Efča Efča | Web | 31. července 2012 v 20:16 | Reagovat

zajímavý nápad :-)

3 Elza Elza | Web | 31. července 2012 v 20:17 | Reagovat

Planeta Caeruleus se mi dost líbí! O té možná něco napíšu, samozřejmě jen ke mě a možná jen do šuplíku :P

4 Durwen Durwen | 6. srpna 2012 v 13:08 | Reagovat

[3]: Né, napiš něco k nám... *Štěněcí voči*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama