Durwenina planeta

6. srpna 2012 v 13:26 | Durwen |  Planety

NÁZEV: Rasa obývající planetu pro ni název nemá, je to prostě Domov.

POČET MĚSÍCŮ: 1

GEOLOGIE: Skalnatá planeta, údolí vzácná. Nejčastějšími prvky jsou ocel, křemík, amoniak, nikl a kobalt. Měď velmi vzácná, pohoří je proto šedivé až stříbrolesklé barvy. Občasná hluboká koryta naznačují, že se zde kdysi vyskytovat řeky, které se ale vypařily díky výbuchu při válce. Voda zůstala zachována pouze v podzemních zdrojích.

ATMOSFÉRA: Vysoce bohatá na kyslík, požáry jsou proto velmi časté. Vysoký stupeň radiace, viz válka. Z pohledu z vesmíru je zahalena zeleno-šedivými mraky.

HISTORIE: Nepříliš známá planeta, z důvodů popsaných níže považována za neobydlenou. Zlomovým bodem se ale stala válka, která se dostala až k okraji soustavy, kde tato planeta leží. Došlo zde k prudké bitvě, při které se nešťastnou náhodou ,,zatoulala" jedna z jaderných raket. Ta zasáhla satelit (měsíc) planety. Výbuch byl tak masivní, že byla převážná část satelitu vymrštěna k planetě. ,,Kameny" sice shořely v atmosféře, ale společně s nimi se dostala do atmosféry i radiace. Ta postupně zamořuje většinu planety.

ŽIVOT: Život na planetě se vyvíjel celkem rychle, jednou z nejdůležitějších vlastností organismů se stala rychlá adaptace, jelikož planeta byla díky válce ozářena velikou dávkou radiace, díky které na planetě došlo k zásadním změnám ovzduší, potravinového řetězce apod.
Současná populace činí zhruba 5 000 druhů jedno a více buněčných organismů.

CIVILIZACE: Na planetě je pouze jediná rasa, která by se dala označit za civilizaci. Žije výhradně v podzemí, na povrch se vydává pouze kvůli lovu.
Jsou to humanoidní bytosti s bílou až světle zelenou kůží. Vzhledem k prostředí mají široké, veliké oči podobné kočičím, díky kterým vidí výborně ve tmě. Na bříškách dlouhých prstů na rukou a ploskách chodidel mají miniaturní přísavky, díky kterým se snadněji udrží kluzkého povrchu. Zvláštností je chápavý ocas, u jedinců dlouhý až dva metry. Slouží k vyvažování rovnováhy a snadnějšímu pohybu po skalách. Mají na každém patře dvě řady ostrých zubů. Vlasy jsou obvykle hrubé, rovné, tvrdé jako ostny a zakrývají celou hlavu a většinu ramen a krku. Mají stejné vlastnosti jako ostny dikobraze. Postavu mají všichni stejnou, ,,ženskou", tato rasa je totiž hermafroditní.
Žijí oproti lidem celkem dlouho, průměrně se dožívají zhruba sedmiset let. Dospívají v padesáti. Žijí monogamně do konce života, pojem nevěra zde skutečně neexistuje. Uznávají takzvanou vládu nejsilnějšího = kmeny. Žijí v komunitách čítající obvykle sto osob.
Předměty denní potřeby, zbraně či oblečení vyrábějí převážně z kůží a zvláštního typu kamene. Ten lze podélně rozštípnout celkem snadno, ale opačně ne. Kov se skoro vůbec nevyužívá, založit oheň na kování je ve velmi kyslíkaté atmosféře hazard se životem.

typický zástupce civilizace

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama