Planeta Krys-teel

30. srpna 2012 v 20:22 | Erishika |  Planety

Planeta Krys-teel
Počet měsíců: 5 (noční obloha je naprosto velkolepá a jednou za 500 let je možno vidět všech pět měsíců)
  1. měsíc Urto - není nic jiného než kus ledu bez jakéhokoliv jádra (jako kdyby někdo transportoval vodu do vesmíru, dokonce v tom zamrzli ryby a jiní mořští živočichové)
  2. měsíc Aren - původně to byla malá obydlená planetka, která z důsledku války se stala naprosto neobydlenou a jaksi začala obíhat kolem nejbližší planety, což je Krys-teel, odkud se dá ještě pořád vidět trosky velkoměst.
  3. měsíc Krast - tak na něm není nic zvláštního, prostě napůl rozbořená vesmírná skála
  4. měsíc A-rů-sty - ten byl taky původně jen kámen, ale srazil se s dávno prošlým jogurtem (a to ještě dřív, než kolem začaly jezdit první lodě a jiné dopravní prostředky, jak se tam dostal nikdo neví) a celý ho obsadil národ hyper-bakterií Ugru-shuur, nejinteligentnější tvor/věc v celém vesmíru a i jinde. Naštěstí to byl jogurt s probiotickou kulturou a s lahodnou jahodovou marmeládou vespod, kdyby tam totiž nebyla, tak místo dlouhých a vášnivých debatách o největších záhadách vůbec, by rozhořčené bakterie válčily mezi sebou jen kvůli názoru na rok 0. Takhle je jejich velmi krátký život o poznání sladší.
  5. měsíc Hruška - tento velmi zavádějící název vymyslel jeden Krys-teelan (aniž by tam znali tento plod), když zjistil, že kolem obíhá 5 měsíců. Po dlouhých debatách se svou ženou se praštil do hlavy a když se vzpamatoval, vyřkl toto slovo, a to i přesto že se měsíc spíš podobá rajčeti. Je to asi taková náhoda, jako letící jogurt ve vesmíru. Tento měsíc je zbarven do růžova, protože je celý z růženínu.

Zdroj tepla:
Hvězda Kóten a 2 nejteplejší období i 2x větší hvězda Lisk (proč planeta v blízkosti větší hvězdy nezmění svou trajektorii, jako planeta Daschnen, se můžete dozvědět na semináři "Jsme jen bakterie" a "Bakterie a slunce")

Obecné:
Planeta Krys-teel s poloměrem 5284,91 km je zabarvená do šedobíla a kvůli různě zbarveným krystalům můžeme vidět ostrůvky barev tak úžasných, že vám vezmou dech.

Životní podmínky:
Normálně činí teplota na planetě stálých 20°C, ale po 2 období na Krys-teelu dosahuje až 30°C.
Voda je v zásadě pitná, když jí důkladně scedíte a nejlépe ještě třikrát převaříte, kvůli vysokému výskytu minerálů.

Geografie:
Asi poloviny planety tvoří vodní plochy, čtvrtinu písčité pobřeží a pláže a zbytek krystalové jeskyně.
Písčité pobřeží jsou v podstatě na jemno rozemleté krystaly, nedoporučuje se chodit tudy bez bot, pokud ovšem nemáte v plánu nechávat za sebou cestu z krve. Avšak můžete zde spatřit nejedno Krys-teelské bosé dítko, jak si staví z písku jeskyně (kdyby Krys-teelané znali hrady, určitě by nebyli zalezlí v jeskyních), jenže Krys-teelané mají velmi odolnou kůži.
Krystalové jeskyně se skládají z různých odrůd krystalů a minerálů. Říká se, že ani za celý život (a to ať je jak chcete dlouhý) nedokážete nasbírat od každého druhu jeden kousek (a to už jen proto, že se to nikomu nechce tahat)

Hydrologie:
Většinou jsou to jezera, klidné ustálené plochy oddělené od sebe, ale písčité pobřeží naznačuje, že kdysi tady musela být běsnící moře. Teď je jejich voda jenom plná minerálů (ano, je trošku slaná), dokonce víc než je povolené pro většinu forem života.

Biosféra (fauna a flóra):
Co se týká stromů, tak kolem pobřeží se vyskytují nádherné stromy Sil, jejichž úzký a hladký kmen se kroutí jako bonzaie, dorůstá do výšky dvou metrů, bílá blyštící se kůra skvěle ladí s několika světle zelenými lístky, které vypadají jako by byly udělané ze skla. Opravdovou záhadou jsou plody tohoto stromu, které jakožto neuzrálé jsou to nejlahodnější a nejšťavnatější v celé galaxii. Poté ale ovoce uzrává a stává se z něj kus krystalu.
Jiné rostliny tu ani nejsou, ale zato se tam vyskytuje jeden druh ryb (něco jako koi kapři, akorát jim šupinky zkrystalizovaly), dále druh krabů, kteří mají na krunýři z krystalů miniatury velkoměst s mrakodrapy, a bílé, na dotek sametové laně.

Klima:
Až na teplé období je klima ustálené, jediné, co se mění, je oblačnost. Mraky se netvoří ani nezanikají, jen se líně táhnou po planetě.

Obyvatelé:
Obyvateli jsou Krys-teelané (někteří tvrdí, že je to velmi zpomalená rasa na úrovně doby kamenné či krystalové), kteří mají rádi, když je nikdo neotravuje a nevyrušuje ze svých denních povinnostech, ať už dělají cokoliv. Dožívají se kolem 150 let, ve dvaceti pěti začínají z důsledků velkého množství požitých minerálů pomalu krystalizovat. Mají odolnou kůži a trávicí ústrojí, takže by Krys-teelané mohli pozřít skoro cokoliv, ale vzhledem k tomu, že oni nic nového zkoušet nechtějí, nemohl to nikdo ověřit. Krystalizace začíná zvenku až se dostane na orgány a Krys-teelan pomalu umírá, ale většina z nich se těší, až se stanou součástí té zatracené jeskyně, kterou nedokázali celých 150 let vylepšit, a konečně ji zvelebí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama