Planeta Phantasium

7. srpna 2012 v 20:38 | SHANA |  Planety
Planeta PhantasiumPočet měsíců:
2 přirozené satelity - Vert (zelenomodrý - malachit a měď, blíž k planetě, větší, doba 1 oběhu trvá 64 dní), Rogue (menší, světle červený do růžova - převážně chlorid manganatý, obíhá planetu rychleji o ½ periody).

Zdroj tepla:
Jádro - N/A (nejbližší teplá hvězda: 2 450 000 000 km daleko)

Obecné:
Phantasium je pevná planeta s poloměrem 4200 km, zabarvená do oranžova (skoro do červena) kvůli výskytu oxidu železnatého a nezelených rostlin.

Životní podmínky:
Jádro planety uvolňuje teplo, takže planeta udržuje svou stálou teplotu 22-25 °C. Výskyt kyslíku - honeysphere (viz Klima).

Geografie:
Planeta je tvořena ze ¾ pevninou, převážně červenozemními květinovými poli (občas pohoří s vodními prameny). Zbylá část planety je obklopena jedním obrovským jezerem se sladkou vodou. Polovina pevniny byla zničena válkou a nyní se tam nachází uhlí a další nerostné suroviny (=tmavší část planety rudé barvy).

Hydrologie:
Jedno velkoplošné, hluboké jezero Dawn. Na planetě je mnoho řek, které pramení z pohoří. Všechny řeky ústí do velkého jezera. Koloběh vody zde není.

Biosféra (fauna a flora):
Na planetě je jen pár druhů savců (KRÁLÍCI! A ostatní), další druhy zvířata tu nejsou. Krajina je pokrytá červenou trávou a planými rostlinkami. Občas se tu vyskytují listnaté lesy a ovocné stromy. Krajina zde nemá zelenou barvu z nedostatku světla pro chloroplasty, a proto mají jiná barviva jako třeba fykoerytrin (červená) a karotén (oranžová).

Klima:
Díky jádru má planeta dlouhodobou stabilní teplotu. Počasí je neměnné, neprší ani nesněží, tím pádem tu ani neexistují roční období, jen občas se objeví teplý vánek, který je způsoben uvolňováním teplé energie z jádra planety. Planeta je obalená tenkou vrstvou medové sféry (honeysphere - jo, se to tak prostě jmenuje), která produkuje kyslík a chrání planetu před kosmickým zářením.

Civilizace:
Na planetě Phantasium žijí lidé, kteří se dělí do dvou skupin. První skupina s vyšším postavením umí ovládat magii a ta druhá jsou prostí lidé. Tyto dvě skupiny spolu mírumilovně žijí.
Na planetě je království Millenium, kde hlavní slovo má král Rocher (čaroděj) a jeho manželka, královna Shimia (člověk).

Královna Shimia (bez koruny :D - naškrábaná by moi)...

© Vivi Sector
... a její butler (komorník) s její korunou (x3)

Maid (taky by moi >:3), ale to je služka krále Rocher(a)

Ostatní:
Zdroj světla je tu velmi slabý a proto se tu dá rozpoznat čas jen podle měsíců. Den a noc se od sebe nijak neliší. Gravitace na Phantasiu je o něco menší než na Zemi a planeta nerotuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Durwen Durwen | 8. srpna 2012 v 7:59 | Reagovat

Skvěle vymyšlené! Mě věci typu vzdálenos od jádra, teplo a pod. vůbec nenapadly. A ty obrázky! m^+^m

2 SHANA SHANA | 15. srpna 2012 v 19:15 | Reagovat

:-D  hehe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama