Rok 0 + nábor pomocníků

2. srpna 2012 v 22:23 | Envy |  Vesmír
Přemýšlela jsem, že by asi bylo dobré domluvit se na nějaké časové přímce a podle ní se pak řídit, abychom mohli určovat postupný děj příběhů a jaké příběhy se jak můžou křížit. Došla jsem k tomu, že prostě se musí určit nějaký ten záchytný bod - tvz. Rok 0. No, a teď, jak ho vytvořit, potřebujeme nějakou dostatečně velikou událost, která se týkala celého vesmíru, aby se její konec dal označovat rokem 0. V reálném světě to je údajné narození Ježíše, ale vzhledem k tomu, že ve vesmíru Dreamer's Ship si každá planeta může zvolit vlastní bohy, se mi to nezdá jako zrovna možné řešení. Napadla mě válka, jelikož Durwen ji má v popisu planety jako něco, co její planetu postupně zamořuje radiací (její planetu přidá sama, až se vrátí od babičky). Ale stejně jsem požádala o radu Vivi Sector, dala mi tři návrhy na událost:
  • Něčí narození
  • Revoluce
  • Válka

Zamyslela jsem se nad tím, ale válka mi stále vychází nejlépe. Na rozdíl od celovesmírné revoluce se dá lépe vymyslet a narození osoby se mi nepozdává, to spíše její úmrtí - umře významná osobnost, nastává nová éra, tak to od té doby bude rok 0. Takže budeme vytvářet válku.


Bude válka, ale jak?
Zaprvé tu musí být nějaká strana, která válku začne, to většinou bývá ta "zlá" strana. V našem případě je to jedna osoba, která chce ovládnout vesmír. Samozřejmě - nezačne válku sama, ale více o této postavě v odstavci jí věnované.

Dále musíme mít stranu, která se brání - tu představují všichni ostatní účastníci války, samozřejmě, některé planety se neúčastní a některé z určitých galaxií ani nevědí, že nějaká válka je, popřípadě může válka tyto planety nějak zasáhnout (dohodly jsme se, že přidáme dalších 8 galaxií, takže jich celkem bude 11).


S Vivi jsme se tak nějak dohodly, že válku začne jeden muž, který si kolem sebe sežene zástup svých následovníků. Vzhledem k tomu, že Vivi nějak moc nejeví zájem podílet se na vymýšlení věcí v projektu, pokud to nejsou její návrhy vzhledu postav, a zbytek skupiny mi jaksi utekl a to i když započítávám naší výpomoc - kamarádku, která se prozatím nebude účastnit přímo, ale pomáhá mi doplňovat mezery v projektu, tak zbylo hlavně na mě vymyslet, jak to celé bude. Jak přesně bude vypadat náš záporák prozatím nevíme - Vivi dostala akorát zadání nakreslit muže s fialovými vlasy a nějaký jiný obličej než kulatý, jaké Vivi kreslí.

Takže - Záporák (zatím nemám jméno, takže mu prozatím říkejme Záporák) pochází z poměrně malé planety, kde neexistuje žádná moderní technika. Po tisíciletí tu spolu válčí bojovníci s meči (kteří ovšem nenosí kovové brnění ale látkové) a čarodějové. Po spoustě let se dohodnou, že ten nejsilnější z bojovníků si vezme za manželku dceru nejmocnějšího čaroděje, jaký do té doby na planetě kdy žil, přičemž jeho dcera ho, co se magické síly týče, velmi rychle dohání. Z tohoto sňatku vzejde chlapec, jehož schopnosti, a to jak ty bojové, tak ty magické, daleko přesahují schopnosti kohokoliv jiného*.
Jako malý chlapec byl Záporák hodný a naslouchal svému okolí, v šestnácti letech si uvědomil svoji sílu a začal se předvádět, hlavně za účelem aby zapůsobil na ženy a dívky. Až v jeho 35-ti letech ho napadlo, že by mohl chtít víc a začal plánovat, jak ovládnout vesmír. Za dalších 20 let vyvolal válku, jež trvala bezmála 700 let a jejím koncem započala nová éra, tento přelom je označován jako rok 0. Válka končí Záporákovou smrtí, ale její následky budou znát ještě dlouho.

Druhá, "dobrá" strana.
Záporákovy plány na ovládnutí vesmíru se samozřejmě mnoha obyvatelům tohoto vesmíru nelíbí a tak s ním jdou do války. Války se účastní jak moderní, vyspělé planety, tak planety plné magie a obyčejných bojovníků. Také se jim nelíbí, že některé své spolubojovníky Záporák přinutil magií, aby mu pomáhali (například jim začaroval mozek - velice zjednodušeně řečeno). Na obou dvou stranách jsou ztráty na životech a některé planety budou válkou ještě hodně dlouho poznamenané, ale tato "dobrá" strana po sedmistech letech bojů válku vyhrává tím, že Záporáka zabije. Podrobnosti zabití se ještě budou muset domyslet.

Další podrobnosti o válce:
Válka vypukla v Galaxii 6, zatímco Záporák pochází z Galaxie 4. Záporákovi první lidé pocházejí hlavně z Galaxií 3, 5 a 7.
Délka trvání - 700 let.
Rozsah války - celovesmírný, ovšem z Galaxie 11 bylo válkou zasaženo pouze 5 planet na jejím okraji, z čehož pouze jedna se účastnila války.
Účastníci války - Záporák + jeho lidé X zbytek vesmíru (jsou planety, které se neúčastní)

*Ve vesmíru už během té doby byli silnější tvorové, ale ti se nechtěli zapojovat, ledatak až tehdy, kdyby byli oni sami přímo ohroženi.


HLEDÁME lidi, kteří by byli ochotni pomoci nám vymyslet další planety a jejich obyvatele, jelikož vymýšlet planety pro jedenáct galaxií není žádná legrace. Kdo by nechtěl vymýšlet celé planety, může nám alespoň pomoci vymyslet názvy pro planety a Galaxie.

Dále žádáme každého, kdo by měl nějaký nápad na povídku, která by se nám sem mohla hodit nebo obohatit příběh, aby neváhal a poslal nám ji. Rádi zveřejníme tvorbu kohokoliv, když se to bude nějak týkat našeho vesmíru.


Na ukázku sem dávám popis povídky, která by mohla na naši válku vzniknout:

Chlapec/mladý muž účastnící se války proti Záporákovi zraněn skončí na např. jedné z planet, která se války neúčastní. Najde jej mladá žena/dívka, která se o něj postará a vyléčí ho. Ti dva se do sebe zamilují. Muž poté může se ženou zůstat na její planetě a vzít si ji. Také si ji může vzít a poté znova odejít do války, kde následně umře. Anebo ještě si ji může vzít, odejít do války a následně se vrátit živý, aby zjistil, že má se ženou syna/dceru.
-Toto je pouze příklad. Můžou vznikat i tragické příběhy, kde třeba bude zničena během války celá planeta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama