Planeta Daschnen

12. září 2012 v 15:00 | Erishika |  Planety
Planeta Daschnen


Počet měsíců: 2 - Fuchtu a Blecht (Fuchtu je měsíc zavalený odpadky a Blecht je koule odpadků)

Zdroj tepla:
Hvězda Kóten a hvězda Lisk, její trajektorie se podobá osmičce, protože obíhá obě hvězdy.

Obecné:
Planetu koupila popelářská společnost Bahno a. s. a najala Daschneny jako vesmírné popeláře. Tak se z bažin staly spalovny, skládky, továrny, elektrárny a technické školy. Tím ale na kráse planety nepřidali.

Životní podmínky:
Pro většinu druhů je radiace smrtelně vysoká, vzduch vlhký a horký, jídlo nepoživatelné (někteří nezvládnou ani pohled), voda vysoce znečištěná a obyvatelé planety moc nepříjemní, takže Daschneni nemívají návštěvy.

Geografie:
Celá planeta je zaplněna bažinami a bahnem (někde se najde i vlhká zem), tudíš všechny budovy, silnice a stroje musí být na kovových konstrukcích. Dokonce na severní polokouli je tolik odpadků, že po nich můžete chodit, a to i přes to, že jsou naházené do bažinné vody.

Hydrologie:
Bahnitých jezírek, močálů a bažin je tam dost, ale čistou vodu tam nenajdete.

Biosféra (fauna a flóra):
Ve "vodě" žije tisíce podivných druhů ryb, hadů a zmutovaných krokodýlů. Jsou to ubohá stvoření plné nemocí jako je lepra, nádory, záněty, chudokrevnost, rakoviny, osteoporóza a různé otravy.

Obyvatelé:
Daschneni jsou velice nepřívětivý národ. S nikým se nebaví (někdy ani mezi sebou) a na pohled jsou velmi ohavní, možná protože mají kompletně znečištěnou planetu nebo taky protože až do roku 0 žili v bažinách a živili se tamními tvory.
Ti s nejhorší prací vypadají jako by měli rakovinu každičké buňky, ale to jsou jenom ti, kteří pracují v továrnách, pecích a hlavně v blízkostí jaderné elektrárny, zatímco nejlépe se mají učitelé a přenašeči odpadů, kteří vypadají jenom jako hrouda slizu. Dachneni jsou velmi depresivní a sarkastycké stvoření, nikdy se jim nic nelíbilo a ani nebude.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elza Elza | Web | 14. září 2012 v 21:37 | Reagovat

I když rozumím půlce článku, žít bych tam stejně nechtěla. Taková docela nesympatická planeta, možná to bude obyvaliteli, kdo ví, každopádně na dovolenou pojedu jinam. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama