Planeta Miwa

15. září 2012 v 23:34 | Envy |  Planety

Planeta Miwa


Umístění: Rubus Idaeus (Galaxie 10)

Počet měsíců: 1 - Eladon

Zdroj tepla: Hvězda Kiria vzdálená cca. 220 mil. Km (Na planetu svítí pouze 5 hodin denně + 1h východ a 1h západ)

Obecné: Planeta Miwa je kulatá a velikostně stejná jako Mars. Nad lesy s městy je mírné počasí, nad pouštěmi tropické suché.

Geologie: Povrch planety je tvořen převážně pouští (dříve obřím mořem), avšak je zde několik vyspělých měst, která se nacházejí v lesích - každé město je veliké a obehnané obrovským lesem.

Hydrologie: Původně se na 85% povrchu planety nacházelo moře, které se teď ale zmenšilo pouze na rozlohu obřího jezera. Voda se jinak nachází podzemí, obří a rozsáhlé podzemní prameny jsou hlavně pod městy (což je taky důvod, proč jsou města téměř jediná místa, kde rostou stromy). Nějaké najdeme i pod povrchem pouště. V době, kdy zbývalo přibližně 200 let do konce Války nedopatřením zasažena jedním kouzlem. Od té doby voda z povrchu mizí, i když ji Kiria nevypařuje.

Fauna: Dříve převážně různá vodní zvířata, hlavně všemožné mořské obludy nejvíce připomínající obrovské zmutované ryby. Kvůli rychlému a rozsáhlému úbytku vody však spousta těchto zvířat vymřela a další spousta zvířat různě zmutovala s těmi z lesa. Některá lesní zvířata se také po úbytku vody vystěhovala do pouští a přizpůsobila se životu na ní. Lesy jinak obsahují normální lesní zvířata. Ve městech se zvířata vyskytují hlavně jako domácí mazlíčci, zvířata zvenčí (z lesů) jsou ve městech raritou.
Flora: V lesech a městech normální rostliny, co na takových místech běžně najdete. Jaké rostliny jsou v poušti ještě domyslím, každopádně nic jako kaktusy se zde nevyskytuje. Na poušti se dá v blízkosti lesů, jež obklopují města najít seschlá pouštní tráva. Kde je v poušti podzemní voda poznáte podle toho, že tam roste ostružiník, nikde jinde než na pouštích v blízkosti zásob podzemní vody se na planetě nevyskytuje. Nikde na celé planetě neroste žádný malinovník.

Obyvatelé: Planetu Miwa obývají lidé, kteří netuší nic o okolním vesmíru a životu v něm. Žijí ve městech, která se nacházejí uprostřed lesů a jsou obestavěná vysokými hradbami, aby za ně nebylo vidět, a to ani, když stojíte na nejvyšší věži ve městech. Jediná možnost, jak zahlédnout něco více z lesa je vyjít na nejvyšší pahorky ve městech. Lidé hradby vybudovali, aby se chránili před lesními zvířaty a nemocemi, jež přenášejí. Zločinci jsou do lesů vyhošťováni v domnění, že v lesích dožijí a bude pokoj.
Navzdory očekávání se lidem vyhoštěným z měst v lesích dařilo a zakládali i rodiny. Když začalo moře ustupovat a obrovské mořské nestvůry vymírat, pomalu se potomci těchto vyhnanců začali stěhovat do pouště a přizpůsobovat se tamnímu životu. Nemoce zde sice nejsou žádnou výjimkou, ale tito lidé si vybudovali takovou imunitu, že jim málokterá skutečně ublíží. Naopak ve městech se téměř žádné nemoci nevyskytují.
Lidé, kromě vyhnanců, z měst nevycházejí a tak nemají vůbec žádné ponětí o tom, co se za jejich hradbami děje. Veškeré informace o životě venku mají pouze z knih, tyto informace byly sepsány na základě poznatků z doby, kdy ještě nebyla města oddělená od lesů a lidé se běžně dostali až k moři. Ze strachu z mořských oblud, které tam kdysi žily, se však nikdy neodvážili postavit něco jako loď. Veškerá komunikace se odehrává pouze v rámci jednoho města.
Pouštní lidé zato mnohdy cestují, budují osady v okolí ostružiníků a udržují vzájemné přátelské styky.

Školní systém: Vyskytují se zde pouze všeobecné školy. Do školy se nastupuje v šesti letech a základní škola má 9 ročníků. Střední, kterou se hned pokračuje, má ročníků 5, během 4. ročníku si žáci vybírají, čím by chtěli v budoucnosti být a buď během pátého, nebo už uprostřed čtvrtého ročníku začínají mít žáci speciální hodiny navíc, které by je měly na budoucí kariéru a pracovní pozice připravit. Školní rok začíná na začátku meziobdobí na hranici léta a podzimu a končí tím na hranici jara a léta.


Čas: Rok na planetě Miwa má 432 dní, dělí se na Jaro, Léto, Podzim a Zimu. Každé z těchto ročních období se dělí ještě na tři části, které obyvatelé prostě nazývají třetiny, jedna třetina má 32 dnů. Mezi Jarem a Létem + Létem a Podzimem je meziobdobí, Každé meziobdobí má 24 dní. Jeden týden zde trvá 8 dní. Den má 25 hodin.
Ačkoliv o sobě obyvatelé planety žijící v různých městech nemají tušení a žádný kontakt, přesto tyto věci počítají stejně. Nový rok se slaví na začátku poslední třetiny zimy. Rok 0 na Miwě se počítá od toho, kdy lidi v různých lesích dostavili města, kupodivu se to všude stalo ve stejnou dobu.
Když je na Miwě rok 475 tak končí Válka a ve vesmíru nastává rok 0.


(Obrázky tvorů, rostlin atd. z planety Miwa najdete v galerii v menu.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama