Planeta Mythyr

16. září 2012 v 21:26 | Mrs Universe |  Planety

Zdroj tepla: Červený trpaslík Retlia

Počet měsíců: 0

Obecné: Je trochu větší než náš Měsíc (ale jen trošičku), planeta je skoro celá zalesněná (kromě pólů, které jsou zamrzlé a rostou tam jen menší keříky a tak..), nejsou na ní žádná moře ani jezera, všechny řeky (ne moc velké) odtékají do obrovských pozemních jeskyní. Rok trvá 418 dní a jeden den trvá 17 hodin.

Fauna:

Povrch - V lese žije mnoho druhů zvířat - většina má křídla, ale jen málo z nich umí létat, ostatní spíše plachtí. Všechna zvířata jsou velmi rychlá, dobře šplhají a skáčou ze stromu na strom. Jedním ze zástupců tamní fauny je obrovský had Velita - jeden z mála živočichů kteří nemají křídla. Na to jak je velký (asi 30 metrů na délku) je překvapivě obratný, dokáže se "vyplazit/vyšplhat" do horních pater lesa a právě proto je jedním z nejúspěšnějších predátorů. Příklad živočiha, který je v potravním žebříčku přibližně uprostřed je pták Iridis - je býložravý a tvoří velké procento obživy Waxonů (civilizace z povrchu).

Podzemní jeskyně - Jelikož jsou jeskyně z 90% zatopené žijí zde většinou ryby, žáby atp. Nejinteligentnějším podzemním živočichem je druh kterému Waxoni (civilizace z povrchu) říkájí jen "Zlé rybožáby". Zlé rybožáby jsou velmi agresivní a napadají města Waxonů. Nejdříve to byly jen rybožáby (protože neuměli dýchat na vzduchu, byli jen ve vodě a tak nemohli napadat Waxony), ale v posledních pár set letech se naučily vylézat na povrch a dýchat, tím pádem také vylézat na povrch a napadat ostatní druhy (tím si od Waxonů vysloužily přívlastek "zlé"). Sdružují se do kmenů asi po 20 - 25 jedincích.


Flóra: Jelikož je celá planeta zalesněná, tak je zde flóra velmi rozmanitá. I přes tolik rostlin všech tvarů barev i schopností, nejpozoruhodnější z nich je strom "Mnoha tvarů". Tento strom žije v úžasné symbióze s Waxony, kterým dává bydlení, světlo v noci atd. Za to ho Waxoné zbavují všech otravných Mechoušů a Iridisů, kteří na Mnohotvarém stomu parazitují (zbaví se jich tím, že je snědí). Mnohotvárný strom se jmenuje, tak jak se jmenuje proto, že se dá "naprogramovat" Waxoními šamany tak jak jim to vyhovuje (více u popisu civilizace).

Civilizace: Civilizace z povrchu se nazývá Waxoni. Civilizace se sdružuje v městských státech, které jsou postaveny na místech, na kterých vyvěrá planetární energie (taková místa jsou na všech planetách, ale jen málo civilizací je dokáží vycítit, či vůbec odhalit jejich existenci a ještě méně s nimi dokáže pracovat - jako např. Waxoni). Na nejvyšším místě v hierarchii jsou šamané. Šamané mají velkou mozkovou kapacitu, ovládají telepatii (někdy telepaticky pomáhají lovcům, tím že "restartují" mozek oběti, nebo že naruší jejich centrum rovnováhy. Zvířata pak jednoduše padají ze stromů), dokáží pracovat s planetární energíí a zastávají také práci architektů (dokáží komunikovat se zárodky/semínky Mnohotvárných stromů a tak určují povahu měst). Další v hierarchii jsou:
Farmáři - pěstují zeleninu, ovoce, sbírají Mechouše atd...
- starají se o ochočená zvířata
Lovci/bojovníci - loví zvířata, která se nedají ochočit, nebo chovat
- brání město před případnými nepřáteli (např. před Zlými rybožábami)
Potom jsou tu ještě učitelé, kuchaři, umělci....., ale ti nezastávají tak velkou úlohu ve společnosti jako ostatní obyvatelé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama