Pyrha

17. září 2012 v 21:48 | Peggy |  PlanetyMěsíce: Větší Tosh, malý Piko
Zdroj tepla a světla: Stréne
Povrch: Oceány, moře, jezera, rybníky, řeky, potoky..., různorodá pevnina
Atmosféra: 77% dusík, 22% kyslík, ostatní plyny. Modrozelená mračna + čistá obloha
Klima, velikost: Asi jako Země
Flora: Rostliny jako na Zemi, rostliny podobné těm na Zemi, rostliny co si můj kedluben vymyslí
Fauna: -//-, zvířata schopna komunikovat s některými lidmi
Obyvatelé: Národ, kterým vládne král. Žijí v míru a mají dobré vychování (Pravý opak Země). Jinak jsou mírně zaostalí. Nevím, k čemu bych to přirovnala. No místo aut tu jsou koně a povozy, místo prášků jiné léky a kouzla, střelný prach tu je, ale pušku nemá jen tak někdo. Žijí ve městech a na vesnicích. Jsou tu "metropole", které se oddělují. Někteří znají kouzla a čáry, někteří jsou chudší a někteří bohatší. Je tu jistá elita lidí, kteří žijí poblíž sídla krále a ti jsou rozděleni na vojáky, stážce, pomocníky, techniky, knihomoly, školáky, Poláky...ne to ne. No a prostě tak nějak. Je tu více národností, ale všichni žijí splečně, jako jeden národ. Liší se jen vzhledem, prací a věkem.
Jsou tu také lidé, kteří se přeměňují na zvířata. Je jich jen hrstka. Většina proto slouží králi a zajišťují bezpečí všech tím, že se drží přírody a hlídají určité oblasti, před pytlačením, ztrátám dětí xD, zkrátka pomáhají v nouzi. Ti ostatní se snaží svoji schopnost udržet v tajnosti.
Odjakživa tu platí, že muž zajišťuje rodinu a žena se stará. Muži mají k ženám úctu a ženy k mužům respekt. Ovšem jsou tu i vyjímky. Když se ale najde opravdu veliká vyjímka, vyžene se z měst a stane se z ní vyvrženec...
Vyvrženci: Jejich vůdce se je snaží co nejvíce poštvat proti Národu. Zatím pořád vymýšlím, takže jediné co vím je, že jsou to barbaři opovrhující snad vším. Jsou to převažně muži a když se najde žena...radši nedopisovat.

Žena krále, byla zabita vyvrženci. Snad se o tom nějak rozepíši v příběhu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Durwen Durwen | 19. září 2012 v 15:58 | Reagovat

Koukám, taky taková rozetvaná planeta :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama