Část třetí: Rozchod

22. října 2012 v 23:25 | Erishika |  Vesmír v krystalu od Erishiky
Ahoj! Tak přidávám kratší třetí část... ;)
Cris se Anthony vydává do místního baru, zvrat a závěr. :D
Promiňte, too much Supernatural and no time makes Erishika crazy! :D
Kdyby tam byly nějaké chyby, tak napište. ;)
Fakt! Jsem ráda za opravu, páč vím, že to někdo čte xD
Btw, poupravuji vzhled povídek, tak se nelekněte...

Část třetí: Rozchod

Anthony teď byl v nejhorším místě na Zartu - v baru. Tyhle místa tak nesnášel! Byly plné mladých, upocených a opilých lidí. A on tam jen tak v rohu stál se skotskou v ruce a pomalu usrkával. Cris se ztratil někde mezi stoličkou u baru a barem samotným. Věděl, že by ho měl jít zvednout a jednu mu vrazit, protože teď byl bez peněz a neměl kde přespat, ale nezamlouvala se mu ta první část. Jak jsem se mohl přemluvit od někoho takového?
Pomalu došel k němu a položil skotskou do řady prázdných skleniček. Opatrně ho zvedl, s velkou námahou ho posadil zpět na stoličku a trochu s ním zacloumal, aby se probral. Cris zamrkal, vzpamatoval se, kopl do sebe zbytek Anthonyho skotské a chytl ho za tričko. Chvíli na něj jen tak tupě zíral a v Anthonym se už zase vařila krev.
"Tanec!" vykřikl Cris a už ho vláčel za sebou na parket, ale Anthony se mu vytrhl a s elegancí kočky si to nasměroval k východu. Tam ho ale zastavila celkem hezká blondýnka - byla to Stacey. Anthony nevypadal ani z poloviny tak zaraženě jako ona.
"Tony! Co tu děláš? Myslela jsem, že nemáš čas! Ty se tu mezitím taháš se svým kámošem!" Vrhla nepříjemný pohled na potácejícího se Crise a poté si zmateně přehrála tu poslední větu ještě jednou. Něco jí na tom nesedělo. Cris mezitím došel k nehybnému Anthonymu a opřel se o něj, aby nespadl.
"Počkat! Ty nemáš žádného kámoše, tak kde se tu vzal? Oh! Už chápu!" Stacey začala dramaticky zvyšovat hlas, zatímco si Anthony snažil vysvětlit tak rychlou mutaci z normální a hodné slečny na tikající bombu se zuby jako břitva.
"Nebyla jsem ti dost dobrá, co? Mohls mi aspoň říct, že seš teplej!" ječela na něj. To bylo poprvé, kdy ji slyšel takhle křičet. Vždycky byla tak milá a tichá, ale teď měl tak sekundu na útěk před výbuchem. Pak mu do mozku dorazila věta zpochybňující jeho orientaci, udělala dva kotrmelce, pak zakopla a rozprskla se po celém řídícím orgánu.
"Co-? Kde si to vzala? Já- my- nejsem- nejsme-..." V té chvíli ho Cris vzal kolem ramen, rázem vystřízlivěl a jeho úsměv zmizel rychleji než jeho první panák vodky.
"A ty si kdo? Jeho nevěrná přítelkyně?" škodolibě se zašklebil.
"Cože?" otočil se na něj Anthony. Přestával chápat co se kolem něj děje, najednou chtěl zpět svůj starý a tak nádherně nudný život.
"Jak- jak to víš? A- a co jsem asi měla dělat? Jediný, k čemu je dobrej, jsou prachy. Ani jednou mě nepolíbil, zatímco Greg-"
"Omluvíte mě? Myslím, že se půjdu zastřelit," řekl Tony a svižným krokem vyšel z klubu. Se stejnou rychlostí a výrazem došel k popelnici a vysvětlil jí, co si o tom jeho žaludek myslí.
"Tak poslouchej frajírku, nevím co po něm chceš, ale on je ztracený případ! Je k ničemu!" obořila se na Crise Stacey, ale on se jen usmál.
"Omyl, holka! On je ten nejlepší, komu jsem mohl zbořit dům!"

"Tony! Jsi v pořádku?" zeptal se Cris velmi ležérně, jako by ho to ani v nejmenším nezajímalo.
"Právě jsem zjistil, že mě moje přítelkyně podvedla, nějakej blázen mi zbořil barák a ty se mě ptáš, jestli jsem v pořádku? Jasně že nejsem! To sakra nejsem!" Na chvíli se odmlčel a pak vydal zvuk podobný zraněného vorvaně.
"Moje knihy!" zakřičel, sedl si sklesle na chodník a začal se litovat. To dělal rád a šlo mu to. Vlastně měl takový pocit, že je to to jediné v čem opravdu vynikal.
Cris si sedl vedle něho, opřel se o lokty a pozoroval hvězdy. Miloval pozorování hvězd, tak nějak ho to uklidňovalo. Samozřejmě, že vypadaly úplně jinak než předtím, ale teď mu připadaly mnohem živější a šťastnější. Jenom jedna hvězda tam byla opuštěná. Seděla přímo vedle něj, hlavu mezi koleny a kvílela jako nakopnutý ratlík. Zvláštní, pomyslel si, celý svůj život jsem je chtěl všechny vidět a najednou mám pocit, jako kdybych našel to, co jsem hledal.
"Jsou nádherné," řekl nahlas a otočil hlavu vzhůru, "daleko zajímavější, než u nás doma. Tam by se ti líbilo," ušklíbl se, "je tam hrozná nuda. Pořád jsem měl pocit, že tam nepatřím a víš ty co? Měl jsem pravdu," řekl a v očích měl záblesk nostalgie. "Ani jsem se s nimi nerozloučil..."
"Víš co?" zeptal se Tony a potlačil nutkání mu jednu vrazit za to, že ho dotáhl do toho klubu. I když při pohledu na něj se spíš musel přemáhat, aby ho neobjal.
"Pojď za mnou, znám o jednom místě, kde bychom mohli přespat." 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | 25. října 2012 v 14:08 | Reagovat

"Se stejnou rychlostí a výrazem došel k popelnici a vysvětlil jí, co si o tom jeho žaludek myslí." Já to miluju!!! xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2 Erishika Erishika | 25. října 2012 v 18:19 | Reagovat

Jsem to tam chtěla napsat nějak slušně :-D  8-) Ale díky ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama