Knihovna

27. října 2012 v 0:00 | Envy |  Cesta za malinami - Envy
Tak po delší době je tu Envy s pokračováním povídky, jejíž první díl nese název Nový student. A proč jsem druhý díl tak dlouho nepřidala? No, ehm... Jaksi se vždycky vyskytlo něco, proč nebyl čas (jako hraný počítačových her, sledování anime, čtení mang... taneční už ani nepočítám...). Každopádně, ať se kapitola líbí (i když se v ní tentokrát vlastně nic moc neděje...).Pátek - 5. den prvního Meziobdobí

16:30


"Miku! Hele! Hej, Miku!!
"Hmm?"
"Koukni se na tohle!" A ve vteřině mi Erwin napce přímo pod nos knihu s vyobrazením ne příliš vábného vodního stvoření, co žijí v oceánech kolem lesů.
"Jo, je to hezký…" Vymáčknu ze sebe s nadějí, že je to správná odpověď.
"Hezký?" Koukne na mě Erwin jako na blázna.
"Erm…"
"Hezký?! To snad nemyslíš vážně?! Chceš my snad říct, že by ses nebál, kdybys na to narazil? To by sis prostě řekl: 'Jé, to je hezký!' a pokoušel by ses s tím skamarádit?!"
"No…"
"Ne, počkat!" Zarazí mě náhle Erwin nataženou rukou a s vážným pohledem upřeným do knihy, kde si kriticky přeměřuje obrázek s onou děsivou stvůrou.
Tu se její tvář rozzáří a s velkým úsměvem se ke mně otočí.

"Vlastně máš pravdu, je to hezký." Pronese nadšeně a hned otáčí na další stránku.

~~~

'Ach jo…'Nakonec jsem popadl a začal číst jednu knihu z hromady, co Erwin vytahala z polic během jejího zuřivého pobíhání po knihovně a vyřvávání věcí typu: 'Páni!', 'Jů!' a 'Tolik knih!'.
Říkala, že má ráda knihy, ale neřekl bych, že až takhle. Jakmile jsme se přiblížili ke knihovně natolik, že byl rozeznatelný nápis "Knihovna", začala mi nadšeně vyprávět o knihách. Ve města je ještě jedna knihovna, hned vedle školy, kam chodila Erwin (protože tu jsou jen dvě střední školy), ta je, pravda, menší než tato, ale nečekal bych, že bude touto tak moc nadšená.

Vzal jsem Erwin do studovny, menší místnost než ostatní a plná knih s učivem a historií. Moc sice do studovny nechodím, ale i tak bych nečekal, že tu bude tolik lidí, pomalu víc, než jsem kdy viděl v ostatních místnostech knihovny. Ty jejich nepřátelské pohledy, když Erwin začala dělat hluk, nebyly vůbec příjemné.P chvíli se mi ji naštěstí podařilo zklidnit. Erwin nabrala hromadu knih o mořských nestvůrách a šli jsme si sednout k jednomu ze stolů. To je, kde jsem skončil na několik posledních hodin. A to jsem sem původně šel s tím, že si zalezu do oddělení s fantasy a sci-fi knížkami a budu si číst na mém milovaném křesílku důmyslně schovaném v bludišti mezi policemi s knihami, aneb když má jeden za známé vlastníky knihovny…
Avšak namísto toho jsem skončil jakožto chůva pro přerostlé dítě, které se jmenuje Erwin Sane a jehož hlavními přednostmi je ztřeštěné pobíhání kolem a dělání hluku. To jsem to dopadl… A přitom jsem si chtěl dneska už jenom odpočinout. Tu holku neznám ani jeden den...

~~~

Bam! Zaklapnu knihu a začnu vstávat. Erwin na mě zmateně koukne.
"To už budou zavírat?"
"Ne, mají tu otevřeno pořád. Já už musím, máme doma nějakou oslavu." Což kupodivu není lež, i když zase na druhou stranu nevím, co vlastně budeme zase slavit. Ale to já vlastně nevím téměř vždycky… Nějak to chodí mimo mě.
"Aha… Tak se měj, uvidíme se v pondělí ve škole!" Už má zase na tváři ten úsměv. Nemůžu se rozhodnout, jestli to má být milý nebo děsivý úsměv.V hale ještě mávnu na knihovníky a zamířím domů. Na oslavu nevím čeho nebo koho, kterou zase strávím někde zalezlej v rohu. To je dneska den… A vzhledem k tomu, že už je skoro šest, tak začíná být opět tma jako v pytli. Ještěže existují pouliční lampy!


- Mike Lathan, knihovna, někde na planetě Miwa


~~~

17:56


Ta nevychovaná hlučná holka s rudými vlasy už odchází. Není to ani pět minut, co odešel její společník. Jak stihla tak rychle uklidit všechny ty knihy, co předtím měla na stole, je mi záhadou. Prostě vstala, nějak pobrala do náruče tu ohromnou hromadu velkých a tlustých bichlí a vydala se s nimi za nejbližší polici s knihami.
A najednou už je tady a míří si to uličkou kolem mého stolu k východu. Ještě nikdy jsem neviděla, aby někdo uklidil takovou spoustu knih takhle rychle, skoro jako kouzlem, kterých jsou plné ty mozek vymývající fantasy knížky, co teď hodně čtou mladí.


"Hahaha," Slyším ji tiše se smát když kolem mě projde. "Tohle bude ještě zajímavý. Ale napřed musím sehnat tu kočku, doufám, že už něco našla."


- Jedna žena ve studovně, knihovna, někde na planetě Miwa


~~~
19:24


Děvče ve svítivě bílé mikině, sehne a najednou k ní přiběhne černá kočka. Děvče rozpřáhne ruce a kočka skočí. A najednou kočka není. Děvče se najednou zvedne a odkráčí pryč.

"Asi se mi něco muselo zdát." Pomalu bych přísahal, že najednou se na před chvilkou bělostné mikině na zadní straně objeví obraz předku černé kočky.

"Budu muset přestat pít…"


- Náhodný opilec, někde v centru jednoho města, planeta Miwa
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je podle Vás hlavní postavou?

Mike Lathan
Erwin Sane
Oba dva

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama