Část čtvrtá: Ráno moudřejšího večera

27. listopadu 2012 v 18:00 | Erishika |  Vesmír v krystalu od Erishiky
Zdárec!
Tak jsem konečně napsala další část a doufám, že oceňujete, jak udržuji jejich vztah čistě přátelský xD
Ještě jednou varuji, že vztah mezi Crisem a Tonym může vypadat jako... ehm... xD
Taky sem tam někdy píšu místo Anthonyho Tony, tak se nelekněte. ;)





Část čtvrtá: Ráno moudřejší večera

Byl to pokoj pro hosty u Anthonyho tety. Tony ležel v posteli a tiše spal, zatímco ho Cris pozoroval. Přišlo mu divné, jak rychle se s tím vším smířil, a bál se, že jestli teď usne, všechno se změní a on bude zase na své planetě. To místo naprosto nesnášel. On tam prostě nepatřil, byl zrozen pro cestování a ne pro pomalé umírání a nudu. Tady, pomyslel si, tady je to tak živé! Zarťané jsou tak zajímaví - obzvlášť Anthony. Je tak zvláštní, statečný a chvílemi i vtipný.
Cris si lehl, díval se na strop a přemýšlel o tom všem. Usmál se a pomalu zavřel oči. Čeho by se měl bát? Je daleko od té planety a brzy jistě najde co hledá - lék na krystalizaci.

Anthony se probudil, pomalu se posadil a tupě zíral do zdi. Opatrně otočil hlavu na pravou stranu a pohledem proskenoval vedlejší postel. Poté se obrátil zpět a pokýval hlavou.
"Dobře. Takže buď jsem šílený nebo stále sním." Třikrát si poklepal na ruku a pak chvíli uvažoval, jestli vstane nebo jestli zkusí zarecitovat nějakou báseň. Až moc se mu zamlouvala ta druhá možnost.
"To bude tou skotskou," poznamenal a zahnal báseň o umírající velrybě zpátky do nejtemnějšího kouta mozku, kde se pomalu rozkládala. Anthony se otočil, spustil nohy na zem a nemotorně se na ně vyškrábal. Zatočila se mu hlava, ale nějakým nevysvětlitelným způsobem se vyhnul kolizi se zemí. Možná to mělo co dělat s těma rukama, které měl kolem pasu. Vyděšeně se na ně podíval, na chvíli vážně uvěřil, že jsou jeho. Pomalu otočil obličej a zjistil, že mu narostla i druhá hlava - Crisova. Usmíval se jako štěně, které dlouho nevidělo svého páníčka.
"Ehm... Díky, ale dál už to zvládnu sám," řekl a čekal, že ho Cris okamžitě přestane držet. On se ale jenom zašklebil a vyzývavým tónem se zeptal: "A jsi si jistý?"
"Stoprocentně," řekl Tony chladným tónem a Cris ho opatrně a velmi neochotně pustil.
"Co budeme dělat teď?"
"Tak, nejdřív si udělám kávu a to hodně silnou, potom se nasnídám a nakonec vyrazím do práce," oznámil a vyšel směr kuchyně. Ano, káva - to je to, co teď potřebuji ze všeho nejvíce.
"Do práce? Máš na mysli tu tvojí nudnou práci?" Cris ho následoval a nevěřícně kroutil hlavou.
"Objevil ses tu včera a dokázal jsi mi dokonale zničit život, tak co po mně ještě chceš?" zakřičel skoro až hystericky.
"Můžeš jít se mnou! Tam venku jsou galaxie a světy, které čekají jen na to, až je prozkoumáme!" Anthony přemýšlel, kde tohle jenom slyšel, a poté, co mu to došlo, mu projel mráz po zádech. Neuměl běhat. Nesnášel to. V běhu moc nevynikal.
"Ty po mně chceš," začal nejistě, "abych zahodil vše co mám a šel s tebou létat po vesmíru... obrovskou mrkví?" Mrkví? Vážně? Kdyby to byla loď nebo raketoplán - ale mrkev?
"A co máš, hm? Jediné, co ti zbývá je nudná práce!" Cris poznámku o mrkvi ignoroval.
"Není nudná! Vždyť ani nevíš, co dělám!"
"Jo, a ty to víš?" Anthony se zarazil, věděl, že Cris vyhrál.
"Pořád má rodinu," ozvalo se za nimi.
"Rodinu," odfrkl si Cris a až potom mu došlo, že to neříkal Tony. Otočil se a uviděl tam asi sedmnáctiletou holku, které při pohledu na Crise zkameněla.
"A ty jsi kdo?" zeptal se celkem naštvaně. Anthony se plácl do čela, nejspíš je poslouchala celou dobu.
"Jeho sestřenice, Elis. A-a ty jsi?" Crisovi se zcela přeměnil výraz na obličeji, jako by na to čekal.
"Cris Tall, Tonyho přítel," řekl a objal ho kolem ramen. Ovšem Anthonyho reakce byla jiná, než očekával, ale přitom přesně taková, co se dala očekávat - praštil Crise do břicha.
"Tony nemá kluka, o tom bych věděla," zahuhlala do země, čímž vyvolala dojem, že naprosto neumí mluvit s nikým, koho označí za objekt zájmu.
"Poslyš, Lis," začal. "Můj život je více méně v troskách, tak bych ocenil, kdyby sis svůj homo-erotický zájem strčila někam a řekla mu, jaký úžasný život mám."
Elis se slovy: "Na h*vno," otočila na Crise a ušklíbla se. "Jestli ho chceš unést, pomůžu ti." Anthony zůstal stát, začínal si myslet, že opravdu potřebuje tu dovolenou. Navíc s sebou bude mít Crise, který se ve vesmíru vyzná, a vždycky se může vrátit, ne?
"Ale-" rezignoval, "no tak dobře, ale jen jeden výlet, rozumíš?"



 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Envy Envy | Web | 27. listopadu 2012 v 18:12 | Reagovat

No jasně, jen jeden! ~ :-D

2 Peggy Peggy | 27. listopadu 2012 v 18:38 | Reagovat

Už vím. Nebudu psát. Budu jen číst. Budu čtenář. Čtenář všech skvělých povídek co tu přidávate. Kdyžtak chyby:Pomalu se otočil obličej a zjistil, že...,Elis se slovy: "Na h*vno." otočila na Crise a ušklíbla se.,Navíc >S< SEBOU bude mít Crise. Jinak jako vždycky boží :)

3 Erishika Erishika | 27. listopadu 2012 v 19:48 | Reagovat

Díky, díky! teď to musím opravit tady i u sebe :D Každopádně piš, piš!

4 Durwen Durwen | 30. listopadu 2012 v 16:35 | Reagovat

Druhá hlava... Jů, to by bylo něco, napsat si sokromého Bílblbroxe :-D

5 Erishika Erishika | 1. prosince 2012 v 11:00 | Reagovat

Super, další člověk poznamenán Stopařovým průvodcem po galaxii... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama