Část desátá: Vzbouřenci

21. března 2013 v 22:00 | Erishika |  Vesmír v krystalu od Erishiky
Konečně je tu další část! Moc se omlouvám, trvalo mi to trochu déle, než jsem chtěla, ale to je proto, že mám rozmyšlený další mini příběh :) (a musím nakreslit komix (a klauzury se blíží))
Část desátá: Vzbouřenci

Anthony se křečovitě držel černého peří a úspěšně ignoroval, jak mu Cris drtí břicho. Nedokázal tomu uvěřit. Už jsme vyletěli docela vysoko, dokonce jsme v půlce a zatím se nic nestalo, pomyslel si. Tím to ale zakřikl.
Havran zvolna doletěl k vyvrácenému oknu a přistál. Oklepal se jako pes, čímž odhodil Crise a Anthonyho, a začal klovat do něčeho, co Tony určil jako NMO - neidentifikovaný mrtvý objekt.
Tonymu trvalo nějakou tu dobu, než si všiml, že ho od podlahy odděluje Cris, kterému to očividně nevadilo.
"Doufám, že si to užíváš, protože nic víc nedostaneš," řekl s vážnou tváří.
"Ale tys mi slíbil společnou koupel!" stěžoval si Cris.
"Až na to, že dřív chcípnete," ozvalo se za nimi.
"A přesně to je ten důvod, proč jsem to řekl, víš? Protože jsem věděl, že - NÁS TEN CHLÁPEK ZABIJE!" zaječel, vyskočil, při tom i zvedl Crise a použil ho jako lidský štít.
"Jo, ti to trvalo fakt dlouho, než sis mě všiml, ti povim. Stojim tu a čučim 'si," odplivl si, "celou dobu!" Tonyho zamrazilo, když viděl ten šílený výraz patřící vysokému černě oblečenému muži, ale Cris se jen ladně usmál a udělal něco mezi salutováním a poklonou.
"Mohl bys nám pomoct? Potřebujeme se dostat zpátky nahoru, jaksi jsme to neubrzdili -" "-tys ulomil páčku!" "-a propadli jsme se sem dolů."
"Tak ty seš z tej vejšky, jo? Máš štígro, žes potkal mě, kámo, páč bráchové by ti už voddělali, ale kápo by tě chtěl 'si vidět," pokrčil rameny a pokynul jim pistolí, aby šli před ním.


Vyšli pár pater nahoru, Cris se mezitím kochal více než zachovalými části budovy, zatímco Anthony vedl monolog, jak by chtěl jednou nemít zbraň v zádech, až došli k početnější skupině podobně oblečených mužů. Všichni si je prohlíželi nenávistnými pohledy, potěžkávali si zbraně a poté se na rozkaz jejich velitele rozešli. Byl to kus chlapa, to museli uznat, měřil více než Cris a rozhodně měl širší ramena. Pořád si hlavou odhazoval tmavě hnědé vlasy, o kterých si určitě už musel myslet, že mu přerůstají (i přes to, že je měl celkem krátké), nebo si hladil bradu se strništěm. Probodl je pohledem a pak k nim přistrčil židle.
"Vy nejste Vyšší, řekl bych... Tak co tu u všech prohnilejch děláte?" zeptal se a přitom mu obočí poskočilo. Tony si pomyslel, že vůbec není jako ti řezníci, tenhle byl inteligentní, spíš vojevůdce. Vypadal jako někdo, kdo celé noci stojí u map a vymýšlí strategie, ne jako někdo, kdo se plíží za tmy a podřezává nepřátele.
"Naše loď se propadla dolu a-" začal Cris.
"Úplně dolu?" podivil se vůdce.
"Ano...?" řekl nejistě.
"Tak to ste dobrý... Myslim tím, že my už tam nelezem, je tam moc nebezpečno. Pár mejch moc dobrejch mužů tam padlo, takže... No nic, jsem Pšžrastoklad Svánscký, vládce nás, Pšžrastomodálních vzbouřenců," řekl hrdě. "A vy?"
"Já jsem Cris Tall-"
"Krystal? To není moc dobrý méno."
"Jako kdyby Pšžrastoklad bylo," zahuhlal Anthony.
"Ne, Cris - Tall," vysvětlil. "A tohle je Anthony, můj-"
"-zachránce," dokončil za něj. "Potřebuje někoho s mozkem," dodal na vysvětlenou, když na něj Pšžrastoklad hodil udivený výraz. Crisovi se to moc nelíbilo, ale neměl čas se ozvat.
"No, heleďte... Vypadáte jako fajn dvojka, ale právě jsem vymyslel plán, který by mohl tohle všechno ukončit a nechci abyste mi ho zničili, jestli chápete...?"
"Co chcete ukončit?" neudržel se Tony, byl až příliš zvědavý.
"Tuhle válku, teda... vona to není úplně válka... spíš takové dobývání," vysvětloval vůdce.
"A s kým ji vedete?"
"S Vyššíma přece!"
"Jó, myslej si jak nejsou boží, ale stojí za hovno," přidal se do rozhovoru chlap s páskou přes oko.
"Parchanti, sedí tam nahoře a my tady hnijem," sdělil svůj názor další s něčím v puse.
"Tó budé tó 'ich operáciou!"
"Sou cáklí! Fak'! Zabíjeli s náma, ale teď sou jak Flaupratští mniši! Jak já ty zmrdy nesnášim!"
"JO!" zařvali všichni a nakupili se ke Crisovi a k Anthonymu.
"Hej! Chlapy! Klídek! Zítra to podniknem a potom můžete těm magorům říct, co si o nich myslíte, ale tyhle nechte... zatím!" okřikl je jejich vůdce. Tony se otočil na Crise.
"Žádná koupel nebude...!" procedil mezi zuby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | 26. března 2013 v 14:49 | Reagovat

koupel jedině ve vlastní šťávě xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama