Část jedenáctá: Výcvik

21. dubna 2013 v 17:07 | Erishika |  Vesmír v krystalu od Erishiky
Ahoj!
Tak jo, tenhle měsíc jsem to trochu nestíhala a možná nebudu ani příští, ale to nevadí - já to nějak zvládnu!
Další část je trochu výplňová, ale to by snad nemělo vadit ;)


Část jedenáctá: Výcvik

Tony se vrátil celý vyčerpaný a padl na něco velmi nepodobného posteli. Byl utahaný, už tam byli třetí den a pořád ještě k žádné válce nedošlo. Byla to velká slavnost, to jo. Vůdce nechal vyhodit do povětří železobetonové dveře a s odhodlaností vběhl dovnitř. Za chvíli se vrátil se slovy: "Sou tam ještě jedny zkurvený dveře!" Bohužel jim došla výbušnina a oni museli počkat, až vyrobí další.
"Ale to je dobrý," vysvětloval Crisovi, který trval na tom, že u toho musí být. "Normálně jsou zabarikádovaný jenom jedny dveře na patře, takže to znamená, že se blížíme!"
Vrátili se zpátky do tábora a tam se Pšžrastoklad rozhodl, že mezitím z nich udělá vojáky. Nutil Anthonyho cvičit, což se mu vůbec nelíbilo. Všichni se mu smáli. Přesně jako na základce, pomyslel si. A na střední, dodal.
"Tak hele," říkal jim nějaký čahoun, "když střílíte ze zbraně, musíte mít obě oči otevřené."
"Já je nemám otevřený, ani když na mě letí míč!" stěžoval si Tony, zatímco si Cris prohlížel zbraň. Omylem ji spustil a kulkami rozstřílel zbraň a postřelil jednoho svalovce s vousy. Vůdce přiběhl a vytrhl mu kulomet z ruky.
"Ty debile! Jak se ti to povedlo, vždyť je tam dětská pojistka," ječel, a přitom mával rukama na ostatní, ať postřeleného odtáhnou pryč.
"Ale očividně to není blbu vzdorné," nadhodil Tony a pokoušel se odehnat zbraň pohledem.
"Vás poslat do boje, tak spíš zraníte nás než je! Jedině, kdybyste byli v první linii," řekl polohlasem a usmál se.
"Počkat! V první linii?! Tam umírají lidi jako první!"
"No jasan! Vod toho to je první linie, ne?"
"A nemohli bychom jít spíš do nějaké linie "dnes ne a ani zítra"?" zeptal se Tony s nadějí.
"A my bychom to schytali vod vás do zad, co?" rozčílil se Pšžrastoklad. "Ale vono to stejně néjni nijak žhavý. Voni jsou stejně někde zalezlí. Říkaj, jak jsou vosvícení, bo co, ale předtím byli stejní jako my. A my už taky nejsme, to co bývalo."
"Co se stalo?" zeptal se Cris a posadil se na nějaký kus betonu.
"Víš jak tu byla ta velké válka s Darukem, že jo?" Pšžrastoklad to spíš považoval za řečnickou otázku, ale potom uviděl dva přiblblé nechápavé výrazy a zarazil se. "Vy nevíte nic o tý nerjvětší válce ve vesmíru? Rok nula? Nic?" vyděsil se.
"No víte, já nejsem moc zdejší. My ani nevěděli, že tady venku existuje nějaký život," vysvětloval rozpačitě Anthony.
"O tom je jedna dlouhá kapitola v tom deníku, ale... no, já nečtu moc rychle," přiznal se Cris.
"Deníku? V jakém deníku?" zeptal se nechápavě Tony, zatímco si vůdce drbal krk a přemýšlel o další strategii.
"Ta kniha, co jsem ti ukazoval. Zjistil jsem, že patřila nějakému chlápkovi. Nemůžu to jméno přečíst, je v nějaké hatmatilce," vyndal knihu a zkoumavě si ji prohlížel.
"Dokážeš mluvit s hroudou slizu, ale přečíst jedno pitomý jméno, ne? Že mě to nepřekvapuje. Vůbec," zamyslel se. "Jak to, že vám rozumím?" otočil se na Pšžrastoklada.
"To byla snad první operace pozměňující mozek a věci vokolo. Laserem ti poupraví jednu část mozku a ty potom rozumíš ostatním jazykům a dokonce i jimi mluvíš. Třeba teď celou dobu mluvíme tvojí řečí, abys nám rozuměl. Tady dole na to nemáme vhodné přístroje, jinak bych ti už jednu operaci pořídil. Ale co jsem to..." odmlčel se. "Jo! Ta válka! No když přeskočíme podrobnosti... Jeden cápek ze čtvrté galaxie si řekl, že rozpoutá válku, která bude trvat 700 let," řekl sarkasticky. "No a naše planeta se sámo chtěla přidat, páč dobývání je fajn. Jenže pak se nám to trochu vymklo z rukou, páč ho zabili a my tak prohráli, a abychom nebyli potrestáni, ti srabové nahoře zavedli operace mozku, která vodstraní veškerou agresivitu. No a kdo nesouhlasil, toho strčili dolu. Zabarikádovali se tam nahoře a vedou si tam obchod či co."
"Tak to by nám mohli pomoct," rozradostnil se Anthony, který na nic jiného ani nemyslel.
"To pochybuju! A teď si udělejte deset koleček kolem tábora! Pronto!"
"Zabij mě, Crisi, zabij mě a ušetři mě toho trápení!" zašeptal vyděšeně.
"Zapomeň! Pořád mám slíbenou koupel!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | 21. dubna 2013 v 20:54 | Reagovat

máš tam: "dětská pojistky" Jinak skvělá vycpávka :)

2 Erishika Erishika | E-mail | 22. dubna 2013 v 19:49 | Reagovat

Díky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama