Část třináctá: Rada Vyšších

22. května 2013 v 23:15 | Erishika |  Vesmír v krystalu od Erishiky
Ahoj!
Tak jak jsem slíbila, zde je další díl! Sice se v něm neobjeví naše dokonalá dvojice, ale za to tu máme někoho, kdo mi zatím ještě neleze na nervy! xD Chlebediáh Pšžrastomodál, vážení!
P.S. Pokud to stihnu, tak sem !možná! přidám i další část od mé druhé povídky "Životy potomků ztracené planety". Mám v plánu je propojit, ale to bude chvíli trvat, protože Vokiel a sourozenci musí vyrůst a ti dva idioti (=Crisony) se musí vyhrabat z téhle planety. Nějak se jim omylem prodloužil pobyt xD
Část třináctá: Rada Vyšších

Vyšší Pšžrastomodálové dělali svou práci jako obvykle, když v tom se ozval strašlivý výbuch. Hned na to se rozezvučel alarm, který poplašil hodně kupujících a zákazníků. Hlášení o Vzbouřencích v nejnižším podlaží otřáslo Radou Vyšších a ta se ihned sešla.
"Co budeme dělat?" zeptal se velmi vážně jeden z nich.
"Co by? Pošleme tam Zástupce pořádku a oni to vyřeší. Navíc je to jen jedno podlaží, ne? Tak co by se mohlo stát?" konstatoval s posměchem o něco starší než ten první.
"Co když se to nepovede a oni budou pokračovat dále?" Nejmenší z Rady začal poněkud panikařit, to ale upoutalo všech pozornost a on se tedy narovnal. "Myslím tím, že musíme mít nějaký plán... ne?"
"Jak říkám, pošleme tam ty blázny, aspoň si to užijí," prohlásil s naprostým klidem ten starší a možná i úplně nejstarší, kdyby se jeden nejmenovaný člověk přiznal,kolik mu vlastně je.
"Když už mluvíme o těch bláznech," odmlčel se nejspíš nejváženější a také možná nejstarší, "kde je náš Vládce?" dodal s opovržením.
"Ten mamlas zrovna oblbuje svoje poddané, sire Modále," odpověděl mu starší.
"Tak to abychom si pospíšili a vydali rozkazy, než se půjde zeptat, co ten hluk vlastně měl znamenat, sire Pšžraste," usmál se na svého kolegu. Tihle dva byli odvěcí rivalové, ale po prohře Radegasta Daruka se museli spojit. Oni jediní jsou totiž dostatečně vychytralý, aby vymysleli operaci mozku a zdánlivě odstranit agresivitu. Doopravdy ji u většině případů jenom zredukovali, aby si, až zase přijde válka, mohli vybojovat celý vesmír! Bohužel oba už zestárli natolik, že jim stačí ovládat jednu planetu a většinu obchodu Galaxie Krametos.
Zrovna, když sir Pšžrastus poslal velitele Zástupců pořádku udělat svou práci, rozrazily se dveře a dovnitř vstoupil charismatický mladík. Vypadal tak na dvacet čtyři, ale každý v místnosti věděl, že je mu sotva dvanáct. A taky každý věděl, že to v hlavě nemá v pořádku, ale právě takoví většinou vládnou, že?
"Co to tu bylo za humbuk?" zasmál se a ukousl si Anyrilského super-ovoce.
"To nic, jenom menší potíže se Vzbouřenci," vysvětlil mu ledovým hlasem. "Nic, o co se musíte starat!"
"Ale musím! Může to ohrozit bezpečnost mého lidu! A taky našich zákazníků! To přece nemůžu dopustit!"
Mladičký Vládce to řekl s takovou teatrálností, že se většina pánů z Rady oklepalo. Měli rádi divadlo, ale tohle bylo i na ně moc. On si jich ale nevšímal, rozpleskl se na křeslo a hryzal své ovoce. Pak se ale na ně otočil a při tom pohodil svými blonďatými vlasy.
"No, nemám snad pravdu?"
"Už je o to postaráno, Vládče Pšžrastomodále, -"
"Chlebediáh."
"- nemusíte se o to vícekráte starat," dodal a nevšímal si Chlebediáhovi snahy o přátelství. Podle něj to byl idiot bez mozku. Jediné, co mu zvedlo náladu, byl pohled na sira Modála, který s ním naprosto souhlasil.
"Za pět minut máte být na slavnosti při otevření nového patra v budově "ɷ"."
"Cože?" zeptal se zmateně Chlebediáh.
"V budově "ɷ"," opakoval nervózně sir Modál.
"Jo, v téhle!" řekl unavěně. "A nemůžeme ji přejmenovat? Všichni tomu stejně říkají zad-"
"To říkáte jenom vy," skočil mu do řeči ne tak důležitý pán.
"Oh? No tak dobře. Tak já půjdu!" rozhodl a hodil ohryzek jednomu z Rady a odešel dveřmi zase ven.
"To je idiot," řekla jednohlasně celá rada.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama