Pokračování

8. června 2013 v 19:29 | Alchemy |  Cesty Osudu
"Eunis!!! Koukej vstávat! Máš tu nějakou návštěvu!"vytrhla Erin mladou dívku z krásného snění.
"No jo, už vstávám!"stihla odpovědět a už se hrnula ke dveřím. Moment ještě zaplést vlasy…….. dobrý.
"Ahoj Eunis, jsi připravená na odhalení oltáře?"mezi dveřmi stál Arian. Vřele se usmíval a poklonil se. Vzal Eunis za ruku a vedl ji přes les na nedalekou mýtinu. Všude bylo plno elfů. Jedni zdobili své příbytky, druzí zase opentlovali stromy různými stužkami. Všude bylo plno barev.
Arian si všiml jejího údivu a dodal: "To není zdaleka to nejlepší."a věnoval jí velký úsměv. Přeběhli vesnici a dostali se na nedalekou mýtinu. Několik elfů se pokoušelo dopravit obrovskou věc doprostřed mýtiny. Použili na to pás z polen, která postupně brala zespoda a dávali je dopředu. Ta věc byla celá zahalena do pláště. Na výšku měla asi dva metry. Vypadala jako sloup.
"Co to je?"zeptala se udiveně Eunis.
"Překvapení."nespouštěl oči z toho 'sloupu'. Když už byl jakž takž uprostřed mýtiny, vyndali polena a postavili to pevně na zem. Plášť se lehce zachvěl. Náhle se zvedl vítr. Eunis se nechápavě podívala na Ariana. Měl zavřené oči a pomalu dýchal. Zdálo se, jako by dýchal do rytmu větru.
"Co se děje? Je ti něco?" Arian sebou trhl a otevřel oči. Vítr vzápětí utichl.
"Co? Co jsi říkala?"podíval se nechápavě.
"Ale nic. Jen chci konečně vědět, co to je za věc."odpověděla trochu rozpačitě Eunis. "Neboj. Dozvíš se to. Za chvíli sundají ten plášť." Nastalo ticho. Všichni upřeli svůj pohled na sochu. Přišel hlavní náčelník a pronesl velmi zdlouhaví proslov. Mluvil starodávným jazykem. Každý kmen měl svůj starodávný jazyk. Eunis se ten jejich pořád učila a tak nerozuměla všemu. Spíš pochytila jen pár útržků. Mluvil totiž rychle a celkem drmolil. Znělo to jako modlitba k nějaké bohyni jménem….. Mýnai? Super. Teď nevím, o kom to mluví. Toto slovo Eunis bohužel ušlo, protože náčelník každou chvíli drmolil víc a víc, a tohle už nešlo přeložit. Poté se otočil a strhl plášť. V slunečních paprscích stála socha obrovské ženy. Byla to nádherná elfka. Měla dlouhé rozpuštěné vlasy, které jí sahaly až po zadek. Její šaty přečuhovaly podstavec, na kterém stála. Byly v celku jednoduché, ale překrásné. Byly posety drobnými blýskavými kamínky. Nejspíš to byly diamanty. Proto se úžasně třpytily a házely duhové odlesky. Okolo pasu měla tenký pás vyroben z révy s listy. Socha byla pravděpodobně vytesaná z bílého mramoru. Ve tváři měla klidný a tak trochu zamyšlený pohled. V jedné ruce držel zvláštně tvarovanou hůl. Vypadala jako pletená větev, která měla hlavici rozvětvenou do jakési hvězdy. Doprostřed ní byl vsazen poměrně veliký krystal. Z každého úhlu měl jinou barvu. V druhé ruce držela velkou knihu. Na deskách měla kulatý otvor. Asi tam dřív byl nějaký kámen, ale asi už vypadl. Na krku měla zavěšený menší kulatý náhrdelník zdobený zvláštními znaky. Vypadalo to na nějaké starověké runy. "Mykénai!"zašeptala Eunis.
Arian se na ni udiveně podíval: "Jak to víš?"
Eunis odpověděla sice trochu hlasitěji, ale pořád šeptala: "Já ji znám. Už jsem ji viděla, jen nevím kdy a kde." Vyměnili si tázavé pohledy. Trapné ticho naštěstí přerušil náčelník dalším proslovem. Byl teď mnohem kratší a říkal ho pomaleji, takže mu Eunis celkem rozuměla. Mluvil o průběhu zítřejšího obřadu. Začne po západu slunce. Aby se stihlo vyvolat pradávné předky přesně na příchod Modrého měsíce. Když se do té doby nevyvolají nebo nenastane Modrý měsíc, obřad se nedokončí a vesnice bude ohrožena temnými silami……. Boha…….. Mordreda? Mordred. Co to je za jméno? Je to zvláštní….. připadá mi povědomé. Nakonec se rozloučil tradičním pozdravem. Zkřížil paže na hrudi, uklonil se a pokynul nám k odchodu.
Eunis už chtěla odejít za Erin a všechno jí vyklopit, ale Arian ji zastavil: "Jak to, že znáš Mykénai? Bohyni nikdo neviděl víc jak tisíc let. Poprvé se zjevila při prvním objevením Modrého měsíce, a to bylo i naposledy."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama