Co všechno dokáže sen

3. července 2013 v 22:52 | Envy |  62 pohádkových nocí
Martin byl už od mala často nemocný, ale nikdy se necítil tak příšerně, jako teď. Měl čtyřicítky horečky, halucinace a nebylo vůbec jisté, jak mu vůbec bude další den. Toho večera chlapec usínal s tím, že se už zítra pravděpodobně neprobudí - alespoň podle lékaře.
Krátce po usnutí se mu zjevila dívka, jen o pár let starší než on. Připadala mu docela bizarně, i když to v posledních dnech snad úplně všechno. Měla dlouhé rudé vlasy, mikinu s kočkou obrácenou zády a neustále se usmívala.
"Pojď se mnou." natáhla k malému Martinovi ruku. Chlapci v tu chvíli nepřišel na mysl jediný důvod, proč ne. Chytil se tedy ruky děvčete a byl náhle vytažen na nohy. Rudovláska stiskla něco ve druhé ruce a najednou se vše kolem začalo mihotat a rozplývat. Ne však na dlouho, jak Martin vzápětí zjistil.
Ocitli se v nádherné, malebné krajině, kde slunce patrně teprve před chvilkou vyšlo. Krajina okolo vypadala, jako kdyby byla vytržena z nějaké pohádky. Nádherná a dech beroucí, a přesto se tu jeden cítil jako doma.
"Tohle - tohle je ráj?" zeptal se chlapec dívky.
"Záleží na tom, jak se to vezme," usmála se na něj znova. "Pojď, půjdeme se projít." A tak vyrazili. Šli a šli, až došli k řece. Tam si nějakou dobu hráli ve vodě, než se pustili do opodál rostoucích malinových keřů.
"Já maliny ta strašlivě zbožňuju!" Povídalo zničehonic děvče.
"Vážně? No, chutnají dobře."
"Jen dobře? Jsou to nejlepší, co může někdo jíst!"
Chlapec se smál. "Když myslíš."

Když už to začalo vypadat, že slunce začne pomalu zapadat, rozhodlo děvče, že je čas vrátit se domů. Zase ho chytila za ruku. Zase vytáhla něco z kapsy. A zase to stiskla. Zase se celý svět zamihotal a rozplynul, a najednou stáli v chlapcově pokoji.
Postel byla prázdná a tak si do ní Martin vlezl. Děvče ho přikrylo a popřálo mu dobrou noc a hodně štěstí. A pak najednou zmizela.


Následující ráno vešli rodiče do Martinova pokoje, očekávajíce to nejhorší. K jejich velkému překvapení byl jejich syn už přibližně hodinu vzhůru a vypadal čileji, než kdykoliv předtím. Všichni ostatní byli také velice překvapeni, vždyť ještě den předtím se mluvilo o Martinově hrozící smrti. Byl to zázrak, že svou nemoc překonal, a ještě větší zázrak byl, že poté už nikdy nebyl nemocný.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama