Operace

30. července 2013 v 21:24 | Erishika |  62 pohádkových nocí
Ahoj!
Tohle je taková pohádka-nepohádka a vypráví příběh malého Chlebediáha. :) (ke kterému se podle mě budu hodně vracet, páč ho mám ráda! xD)
Operace

Malý Chlebediáh Pšžrastomodál byl jako vždy po škole a v učebně pro deset lidí seděl zcela sám.
Jeho rodiče by si sice mohli dovolit soukromého učitele, ale takhle se jim to zdálo lepší, protože kontakty navíc se vždy hodí. Pořád mu říkali, že by mohl být Vládce a že na to má, ale on by spíš lumpačil a řádil. A dnes dokonce i víc, než kdy předtím. Musel se totiž dostavit na laserovou operaci mozku, která ho zbaví veškeré té sladké agresivity. A právě to nechtěl. Proto také podpálil tělocvičící místnost.
Dveře se otevřely a do učebny vstoupil jeho učitel. Tvářil se velmi ustaraně i přes to, že tohle zdaleka nebylo to nejhorší, co tu zažil. Mladí Pšžrastomodálové bývají mnohem agresivnější než dospělí jedinci. Prostě parta primitivních prevítů.
"Chlebediáhu Pšžrastomodále," začal učitel pomalu a povzdechl si, "můžeš mi vysvětlit, proč si podpálil celou tělocvičící místnost?" Chlebediáh pokrčil rameny, tvářil se jako malý naštvaný troll.
"Neříkej mi, že je to kvůli té operaci!" řekl hlasitěji.
"Ale když já nechci!" Chlebediáh zaječel a vypadal jako sopka, co se vylívá do zalidněného údolí.
"Víš co?" zeptal se a zněl při tom trošičku iritovaně. "Povím ti pohádku, chceš-li.
Byli tací, kteří odmítli tuto operaci. Vzbouřili se proti systému a Rada je uzavřela pod povrch planety. Později město začalo prosperovat, rozrostlo se, budovy se staly vyššími a spodní patra byla uzamčena kvůli zvířatům a stvůrám, které vylezly na povrch. I Vzbouřenci se dostali nahoru. Samozřejmě, že chtěli výš, k nám, a tak jsme museli zabarikádovat ty nejspodnější patra.
Naštěstí se jim pořád nedaří dostat sem, protože pokud by se jim to povedlo, byli bychom zmasakrovaní a oni by vyvolali další Válku. Proto, mladíku," dramaticky se odmlčel, "věř vždy a za každých okolností Radě!"
Na Chlebediáha to udělalo dojem, ale pak si to projel znovu a cosi mu šramtalo v hlavě.
"Počkat! To ale nebyla žádná pohádka!" zařval dotčeně.
"Jo, a taky to ani žádná pohádka nebude, pokud nepůjdeš na tu operaci!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama