Fulgur Natura: Část první - Tak to jsem pos*ral!

6. října 2013 v 17:48 | an.dy |  Fulgur Natura od an.dy
Ahoj!!!
Právě začínám, tak doufám, že se vám to bude líbit! :)

Část 1. - Tak to jsem pos*al!

Otevřel jsem oči, nic jsem si nepamatoval. Než jsem si stihnul uvědomit, že nade mnou klečí nádherná zrzavá dívka s těma nejzelenějšíma očima, schytal jsem takovou facku, že by to probralo i mrtvýho.
"Co to kurňa je? Já ti nic neprovedl!" Všiml jsem si, že sotva zadržuje pláč.
"Co ti udělali? Proč?" Teď jsem to viděl jasněji. Ten oblak kouře za ní nebyl v mé fantazijní mysli, ale tady a šel z trosek nějaké vesnice.
"To já nebyl!" řekl jsem a zvednul ruce nahoru jakože se vzdávám, protože mi začala mířit oštěpem do obličeje.
"Nikdo jiný tu není!" koukala na mě pohledem plným zlosti a smutku.
"Podívej na mě! Nevidíš? I ty máš větší svaly než já. Copak bych to dokázal? Bojím se i pavouků." Čekal jsem aspoň náznak úsměvu, ale nedočkal jsem se.
Odklopila štít, posadila se opodál a rozplakala se jak malý mimino. Ve vzduchu to vonělo jak na barbecue, až na ten rozdíl, že tohle zábava nebyla. Byl to horor, ta nejhorší noční můra. Vstal jsem.
"Jak se vlastně jmenuješ?"
"Maya a jsem členka obranných složek. Teda byla jsem... A ty?" Měl jsem okno. "No... Jmenuju se... Pocházím... Sakra! Fakt nevím."
"Co? Ty to fakt nevíš?" Zakroutil jsem hlavou.
"Tak ti budu říkat Charlie, souhlasíš?" Docela hezký jméno, pomyslel jsem si.
"Hele, asi toho budu litovat, ale pomůžu ti najít ty zmetky co to udělali a možná zjistím, kdo jsem a jak jsem se tu ocitl."
"Nemáš moc vychování, co? Ale platí. Pojď možná najdeme stopu. Musíme projít tím pralesem, ale bacha na pastičky, nejsme jediný divoši." A tak jsme vyrazili. Mistryně lovu a krásná bojovnice a já, někdo kdo vypadá jako kdyby ho vykadil slon."
Po cestě mi vyprávěla o tom, jak je tahle planeta rozdělena. Je to jako jing a jang.
Planeta se jmenuje Skal. Rozdělena kdysi na dvě části. Jedna polovina se snažila o to, aby byly zachovány tradice a ta druhá, chtěla pokrok. Polovina je čistě přírodní a ta druhá je uměle vytvořena. Dokonce si vytvořili vlastní měsíc. Gnaj. A ten v části přírodní se jmenuje Gnij. Každý obyvatel má na sobě přívěšek s číslem totožnosti a s místem pobytu. Lidé z městské a přírodní části se nesmějí navštěvovat. To je zákon. Taky říkala, že jsou dva vůdci. Jeden je president Rock a druhý byl náčelník Fé Atnas, o kterého se měla starat. Jak to bude vysvětlovat dalším kmenům? Vždyť se navzájem vyvraždí než někoho vyberou.
Kráčeli jsme okolo stromů, které byli pokryty zvláštním bahnem. VRUŠH!!! Okolo mě prosvištěl šíp.
"Zdrhej!!!" Běželi jsme, za námi byl hukot.
Šípy nás jako zázrakem míhali, do chvíle, než jsem si "nevšimnul" další pasti. Na zemi bylo lano z liány, nic neobvyklého, až na to že v tom laně mi uvízla noha a já jak plameňák vyletěl vzhůru. Noha mě bolela jako střep, cítil jsem jak se mi nalévá krev do hlavy a navíc chytli I Mayu.
"Gach, porkos Morte muz..."
"DOST!" dost hrubě jí přerušil chlápek s květinami ve vlasech. Vypadal s nimi docela roztomile, ale jakmile promluvil, všechna roztomilost vyprchala.
"Mluvíme městsky a myslím že i pro toho kluka to bude výhoda. Nemá tu co dělat." Jak milé přivítání, pomyslel jsem si. Maya už se chystala něco říct, ale teď jsem ji zas hrubě přerušil já. Chudinka, ta se snad ke slovu nedostane, to neva, odbočuju.
"No dovolte! Já náhodou ani nevím co tu dělám a vy místo toho abyste mi pomohli mě tu honíte a chytáte. Buďte lidi a né divoši!" Podíval jsem se na Mayu a její výraz vypovídal o všem. Tak to jsem zase pos*al! A pak mi velká černá pěst vzala vědomí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erishika Erishika | E-mail | 9. října 2013 v 16:56 | Reagovat

Těším se na další část! :-D

2 Peggy Peggy | 11. listopadu 2013 v 21:41 | Reagovat

Pěkné, super hlášky! Jen je to hrozně uspěchané

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama