Část dvacátá druhá: Počítač

16. listopadu 2013 v 22:21 | Erishika |  Vesmír v krystalu od Erishiky
Ahoj! :)
Tenhle díl mi trvat poněkud HODNĚ dlouho. Já vím, omlouvám se vám! :) Ale! Ale dostala jsem úúúúžasný obrázek Anthonyho od mé kamarádky neechan! (Mám doma originál! :3)

Tony by neechan (ilustrace k 21. části: Obláček)

Část dvacátá druhá: Počítač

Tony pomalu otevřel oči. Na břiše mu pořád ležela ona malá ovečka, ale ostatní se zřejmě šly napást. Chvíli tam jenom ležel, užíval si čerstvého vzduchu a medově sladké vůně, která byla všude kolem něj. Nádhera! Prostě nádhera, pomyslel si. Opatrně uchopil ovečku, podebral ji rukama a zvedl se spolu s ní. Ani si toho nevšimla, sladce oddechovala dál.
"Dobře, maličká. Půjdeme najít ostatní," pošeptal a vydal se směrem pryč od lodi. Došel na rozlehlou louku, která byla obklopena dalšími loukami. Sem tam někde rostl keřík či strom, ale většina planety zřejmě byla skupina luk. Našel větší stádo ovcí a pomalu k nim došel. Skoro žádná si ho nevšimla a ty, které si ho všimly, žvýkaly dál trávu. Opatrně položil maličkou ovečku vedle velké ovce a opatrně vycouval pryč. Došel zpátky k říčce, napil se z ním a vrátil se k lodi.
"Je načase vyrazit na nějakou planetu, kde uplatním to, co mi udělali s mozkem," řekl a sarkasticky se usmál.

Anthony vešel do lodi a všiml si, že je něco špatně. Světla se chvílemi zhasínala a dveřím trvalo moc dlouho, než se otevřely. Jakmile dorazil do hlavní místnosti, věděl proč tomu tak je. Cris tam seděl v kapitánově křesle, v ruce sklenku a opileckým hlasem promlouval k počítači.
"A věděl jsi, že z předků dělají i nábytek?" ptal se ho zrovna. "No vážně! 'Jak se ti sedí na pradědečkovi?' 'Dobře, děkuji. Podáš mi misku z praprababičky, je v ní ještě kus kraba.' " Cris imitoval rozhovor jakéhosi muže a ženy.
"Vážně? Wow! Už se nedivím, že seš tak ztracenej případ!" Počítač se zasmál tak, jak by to dokázal jedině člověk. A pak si krkl.
"Hochu, ty toho máš už dost! Radši už nepij!" Cris na něj mával sklenkou, aniž by měl tušení, kde vlastně takový počítač je.
"Co? Já? Tys vypil litr Lahrenského vína! To je 265% alkohol!"
"Chutnalo to jako oheň," zasmál se Cris. "Ale vážně bys měl brzdit! Víš, jak se bude Tony tvářet, až nás uvidí..." Cris si smutně poposedl a sklopil hlavu.
"Ehm, myslíš pusa dokořán a pohled 'Crisi, já tě zabiju!' ?" zeptal se počítač a tlumeně se uchechtl. Cris zmateně zvedl hlavu a napil se.
"No, nevím, jestli bude mít pusu dokořán," pokrčil rameny. "Taky to nejdřív vidím na pohled 'děláte si ze mě prdel?!' a až přijde ten pohled 'Crisi, já tě zabiju!' " Cris se smutně usmál.
"Ale i tak ho mám rád, víš? I kdyby mi celej život nadával, tak stejně ho budu mít rád!"
"To jsem rád, protože opravdu mám v plánu ti celý můj život nadávat," utrousil potichu Tony, který až teď dokázal něco říct. Prošel labyrint ze skleniček až ke Crisovi.
"Okey, co tohle má znamenat?" zeptal se pomalu a nahlas, aby mu Cris rozumněl.
"Jen jsme s Teem oslavovali," řekl pomalu a oči mu tikaly po místnosti.
"S Teem?" Anthonyho to přestalo bavit. Nechám ho noc bez dozoru a on opije sebe a počítač!
"S počítačem," dostal ze sebe Cris. Byl nervózní a potil se. Za celou dobu ho Tony neviděl potit se.
"Tak on má jméno, jo? A jak se ti ho povedlo opít?" Ticho. "Dobře tedy. Počítači?"
"Ano?" zeptal se vesele počítač.
"Jak to, že máš jméno a zníš jako člověk? Nezněl si předtím trochu víc počítačově?"
"Protože jsem byl předtím člověk, stáhli moje vědomí a nahráli ho sem." Uchechtl se.
"Dobře, víc asi vědět nechci. Dokážeš nás v tomhle stavu někam dostat nebo budeme muset čekat, než ty a to hovádko vystřízlivíte?" zeptal se Tony a kopl do Crise, který sjel z křesla.
"Kamkoliv si přejete, kapitáne!" řekl teatrálně počítač Teo.
"Hlavně pryč z téhle šílené galaxie!" povzdechl si Tony.Část dvacátá třetí: Coming Soon
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 M. M. | 5. prosince 2013 v 20:31 | Reagovat

Máš tam "oči mu tikali" jinak dobrý :-D
Další a delší kapitolu prosím :-D

2 Erishika Erishika | E-mail | 7. prosince 2013 v 18:49 | Reagovat

Díky! :3 Pokusím se ji napsat, co nejdřív ;-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama