Část jedenáctá: Čekání na Rotherhitea

22. listopadu 2013 v 23:37 | Erishika |  Životy potomků ztracené planety - Erishika
Ahoj!
Vůbec nebudu zmiňovat, jak nám to tenhle měsíc moc nefunguje xD To nevadí, to se dá! Show must go on! Ne? xD Schválně, jestli uhodněte, kde jsem sehnala předlehu k princi Rotherhitemu... xD A to jsem ho tam ani neviděla, takže vůbec nevím, jakou má povahu, ale to je jedno. Můj Rotherhite je zlatíčko. Což mi trochu komplikuje pár věcí, ale já to nějak vymyslím! xD
Samozřejmě mi napiště, pokud tam najdete nějaké chyby ;) Je půl půnoci a já včera moc nespala...


Část jedenáctá: Čekání na Rotherhitea

Byl skoro už čas oběda a Vokiel byl ve svém pokoji. Povedlo se mu uzdravit nemocné ptáče a pokoušel se vysvětlil Sokrelovi, aby to škvrně naučil létat. Sokrel na něj jen nechápavě kroutil hlavičkou.
"No tak! Jinak tam venku nepřežije! Potřebuje umět létat a lovit! Dobrá," odmlčel se, "zkusíme to jinak. Sokreli, jestli ho nenaučíš létat, tak tu s námi bude muset zůstat. To znamená, že se mu budu muset denně věnovat a nebudu mít na tebe čas. To přeci nechceš, ne?" zeptal se s podlým úsměvem. Sokrel skřípavě zaječel a pomalu došel k mláďátku. Strčil do něj zobákem a pokusil se mu roztáhnout křidélka. Celou tu dobu vydával zvuky podobný někomu, kdo si bručí pod vousy.
"Já vím, ty ses to naučil sám, ale ten maličký to nechápe. Nebuď ale na něj moc hrr, ano? Já se půjdu kouknout, jestli už princ Rotherhite přijel. Doufám, že s ním nepřijel jeho bratr Hamish Hamilton. Já... Nemám ho moc rád. Myslí si, že je střed vesmíru a že se obě slunce točí kolem něj. Ale asi to bude jen můj názor," smutně se usmál. "No, dávej na něj, Sokreli, pozor, ano?"

Vokiel potichu seběhl schody a schoval se za roh. Všichni sourozenci tam zase čekali. Marama nervózně přešlapovala. Slipr ji pobaveně sledoval.
"Kdybych věděla, že jim to bude trvat tak dlouho, tak udělám ještě nějaké dezerty."
"To bude v pořádku, brzy tu budou," řekl Joler poklepal ji po rameně.
"To víš, Hamishovi trvá celou věčnost, než se vypraví," řekl Dorok a zaklapl knížku.
"O něm mi ani nemluv. Ten prevít si myslí, jak je lepší než my, ale přitom se při prvním náznaku nebezpečí schová za Rotherhitea!" rozčílil se Pux.
"To mi ale neříkejte, že jsou dvojčata! Vždyť ti dva jsou jako život a smrt!" rozjel se Slipr.
"Já bych tedy radši volil smrt, než jeden den strávený s Hamishem," zasmál se Grahum.
"Aby spíš on nestrávil tebe," uchechtl se Dorok. "Viděli jste ho, jak jí, ne? Nacpe to do sebe a pak řekne, že to bylo nic moc. Měla jsi mu opéct nějakou mrtvolu," otočil se na Maramu. "Vsadím se, že ti řekne, že je ''málo okořeněná''!" Dorok imitoval Hamishe naprosto dokonale a všichni se zasmáli.
"Pššt!" okřikla ho lehce Marama a rozhlédla se kolem. "Ať nás Vokiel neuslyší. Víš, jaký je to zlatíčko," usmála se.
"To je pravda. On se jako jediný snaží s Hamishem nějak vyjít," pokýval hlavou Grahum.
"Ale taky ho nemá rád," přidal se Pux. "Zrovna nedávno mi to říkal."
"Hamish je odporný!" Marama se oklepala. "Pořád mě nahání jako nějakou husu. Já ho ale nechci. A nechci se ani za dva roky vdávat! Jak to, že vy nemusíte?" Obořila se na své bratry.
"Ale znáš mě, svatba není nic pro mě. Já se radši bavím s děvčaty zcela nezávazně," ušklíbl se Slipr. Dorok protočil oči a zase otevřel knížku.
"Jen, aby to tak braly i ony," podotkl nezúčastněně. Slipr na něj vrhl vražedný pohled.
"Tak proč si nevezmeš prince Rotherhitea?" zeptal se Joler Maramy. "Vždyť je to pravý gentleman. Také je spravedlivý, moudrý a čestný. Je laskavý, ale zároveň umí být přísný."
"Princ Rotherhite je úžasný, ale... ale já se nechci vdávat! Ještě ne."
"Tak si promluv s matkou... Určitě to pochopí," řekl trošku naivně Pux.
"No, bude muset, jinak nebude mít dceru," řekla Marama chladně. Všichni si ji s obavami prohlédli. Dorok se jenom ušklíbl a četl si dál, ale ostatní nervózně přešlápli. Bylo tam takový ticho, že se Vokiel rozhodl přidat. Vešel jako by nic a se všemi se pozdravil.
"Koukám, že princ Rotherhite s Hamishem ještě nepřijeli, co?"
"Ne," usmála se na něj Marama. "Ale neboj, brzy tu budou!"
Jen, co to dořekla, otevřely se dveře a do nich vešel celkem vysoký, hnědovlasý mladík s krásnýma tmavě hnědýma očima. Usmál se hned, když je všechny viděl.
"Tady je moje oblíbená banda sourozenců!" zvolal a postupně každého objal. Za ním přišel jeho bratr Hamish Hamilton a nepříjemně si je prohlédl.
"Koukám, že zatím nikdo neumřel," řekl s nosem nahoru. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je Váš nejoblíbenější bůh?

Dorok 38.5% (5)
Grahum 7.7% (1)
Slipr 7.7% (1)
Joler 7.7% (1)
Marama 15.4% (2)
Pux 7.7% (1)
Vokiel 15.4% (2)

Komentáře

1 Peggy Peggy | 14. ledna 2014 v 20:05 | Reagovat

Hamish! xD Jako v Aleně v Říši Divů xD To je fakt totalně geniálně debilní jméno xD V první větě je nespisovná čeština, jinak skvělej výkon na tak pozdní hodinu" :D

2 Erishika Erishika | E-mail | 15. ledna 2014 v 17:03 | Reagovat

Díky moc! ;) Na Alenku jsem si vzpomněla až později :D Snažila jsem se vybrat to nejdebilnější a zároveň snobský jméno :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama