Část dvacátá třetí: Zelená a červená (Vánoční speciál)

24. prosince 2013 v 18:00 | Erishika |  Vesmír v krystalu od Erishiky
Ahoj!
Vánoce jsou tady a tak jsem si řekla, že bych mohla napsat vánoční speciál! :3
Kdyby někoho zajímalo, proč mi trvalo tak dlouho napsat tuto část, tak je to proto, že jsem musela vymyslet další oblečení pro ty moje dva blbečky xD
Každopádně tu máme takový krásný kýč jako je vánoční planeta! :3
Všem přeji krásné a veselé svátky! Užijte si prázdniny! ;)


Část dvacátá třetí: Zelená a červená (Vánoční speciál)

Loď se zastavila a jemně přistála. Lodní počítač, Teo, opatrně sdělil nakvašenému Anthonymu, že již jsou v jiné galaxii a že jsou i na jiné planetě. Měl kocovinu a obával se, že by na něj řval.
"No, výborně!" řekl hlasitě Tony, čímž vyvolal Teovi, Crisovi a jejím opicím značnou bolest hlavy. Cris se opatrně vyhrabal do křesla a držel si hlavu. Anthony si ho nevšímal.
"A kde to vlastně jsme?" zeptal se s nadšením a podlostí, vrhl pohled na tlačítko blikající bolestí a pak si prohlédl Crise. "Co takhle, kdybychom si šli ven zaběhat?" zeptal se tak, jak mluvíte s cizinci - pomalu a nahlas. Cris se zakroutil a dal si hlavu mezi kolena, jako se to dělá v letadle při havárii. Anthony se pro sebe zasmál. Jeho utrpení mu dělalo velikou radost.
"Ne? To je škoda. Chtěl jsem se jít ven projít v plavkách. Škoda, že žádné nemám, to budu muset jít bez nich," řekl komicky. Cris se na něj podíval očima nakopnutého štěněte.
"Proč mi to děláš?" zeptal se se slzou v oku. Tony se na něj zašklebil.
"Nerad tě ruším, Tony-" začal pomalu Teo.
"-Anthony," skočil mu do řeči.
"Ale výrazně bych ti nedoporučoval jít ven jen v plavkách... nebo bez nich." Uchechtl se.
"Proč?" Tahle poznámka mu poněkud zničila náladu, protože to nikdy nevěstilo nic dobrého.
"No, ono je tam tak trochu pod nulou, víš?" Další úchecht.
"Pod jakou nulou? Tvoje planeta má možná jinou nulu."
"Co chci říct je," zastavil ho, "že je tam zima a že byste se měli obléct."
"A kde to tedy jsme?" Tony byl zmatený. Po planetě Bea se mu zima nezamlouvala.
"Na planetě X-MS. Také známá jako planeta Vánoc." Tony ztuhl.
"Cože? Myslíš ten svátek, kdy ti tlusťoch v červeném kabátě vleze do domu a nacpe ti do ponožek hromadu věcí?" Cris zpozorněl. Netušil, o čem je řeč, ale obrázek, který se mu v hlavě právě utvářel, pomalu vyháněl veškerou kocovinu.
"Ten svátek, kdy je všechno červeně zelené a kdy jsou milióny skřítku a sobů s červeným nosem v každém obchodě? Ten svátek, který nám cpou hned po konci Halloweenu?"
"To neznám, ale červená a zelená jsou hlavní barvy. No tak! Běžte ven, máte štěstí, normálně jsou tu davy!" Tony si odfrkl, pak popadl Crise a odešli se trochu více obléknout.

Cris si výběr svého oblečení nenechal vymluvit, a tak si vzal tmavé džíny, bílou košili s jemným, kostičkovaným vzorkem a přes ni tmavě vínové sako s velkými ozdobnými knoflíky.
"Nezapomeň si dát něco na krk," ušklíbl se Tony, který právě vešel do místnosti v teplé černé zimní bundě. Také měl na sobě tmavé kalhoty a tmavé pevné boty, v ruce rukavice a na hlavě šedou čepici. Připravoval se na pořádnou zimu.
"Máš pravdu," usoudil Cris a sáhl po černobílé kravatě.
"Myslel jsem spíš šálu," zasmál se a hodil po něm béžovou a dlouhou šálu. Cris si ji precizně omotal kolem krku a pořádně se prohlédl v zrcadle.
"Co myslíš?" zeptal se a zatočil se na místě. Vypadal dobře to ano, ale to ho nezachrání.
"Až tam venku umrzneš, moje chyba to nebude," pokrčil rameny.

Společně vyšli ven. Cris netušil, co má čekat, ale znělo to jako zábava. Hned, co se rozhlédl, zorničky se mu roztáhly, jako kotěti při lovu, a otevřel pusu dokořán. Všude kolem něj bylo bílo, barevné světélka, stromečky, svíčičky, dřevěné domečky a všude kolem byla cítit sladká vůně cukroví a vůbec nebyla zima. Naopak, bylo příjemně chladno.
"To mě mohlo napadnout," protočil oči Tony. "Samozřejmě, že tu nebude zima. Je to v podstatě jedno velké obchodní centrum."
"Můžu?" zeptal se natěšeně Cris a ukázal dopředu. Tony kývl hlavou a on se okamžitě rozběhl. Pobíhal mezi stromky, všechno si prohlížel, válel se ve sněhu a u každého okénka se zastavil.
"Tony! Tony! Koukej, co jsem dostal! Perníčky!" rozzářil se, nacpal mu pár do ruky a už zase běžel dál. Anthony ho jen následoval a usmíval se. Je pravda, že Cris byl někdy osina v zadku, ale nedošlo mu, že vlastně Vánoce nezná. Jako malý měl taky rád Vánoce. Byl to úžasný svátek. Ale od smrti jeho rodičů se všechno změnilo. Santa, Bůh a jiní pro něj přestali existovat.
Tonyho úsměv při téhle vzpomínce zmizel. Jedenáct let, řekl si. Je to už jedenáct let a ještě pořád jsem se přes to nedostal. Ale je pravda, že teta Jennifer se opravdu snažila, lehce se usmál. Dávala mu krásné dárky, vždy vše ozdobila a koupila ten největší stromek ze všech. "Na Vánocích se nešetří!" říkávala. Co je asi tak za den doma na Zartu? Jestli pak si o mě dělají starost? Jak tak znám tetu, tak ano, usmál se. Ale když uslyší, že jsem se vydal cestovat, tak nakonec bude šťastná. To jsem si jistý.
"Tony? Co ten smutný obličej? Tobě se tu nelíbí?" zeptal se starostlivě Cris.
"Ano, jenom to vyvolává vzpomínky," usmál se na omluvu.
"Ale Vánoce mají být šťastný svátek, ne?"
"Jak to může být šťastný svátek pro mě, když mi dva dny před ním umřeli rodiče?" zeptal se smutně. Pak se ale narovnal. "To ti dali všechno zadarmo?" zeptal se udiveně a ukázal na tu hromadu věcí, kterou držel Cris v rukách.
"Jop," zašklebil se a pak všechno položil na lavičku, kromě jednoho dárečku, který podal Anthonymu. Ten to opatrně a beze slova otevřel. V krabičce ležel kovový náhrdelník - otevírací hodinky. Na vrchní straně hořela svíčka. Ona opravdu hořela. Oheň se pohyboval a vyzařoval mírné světlo. Tony se překvapeně podíval na Crise.
"To je svíčka života!" zazubil se. "Ten plamen ti ukáže, jak na tom jsem. Když mám radost, tančí, jako teď, a když zhasne, znamená to, že jsem umřel."
"Oh," podotkl Tony a podíval se zpět na hodinky. Otevřel je.
"A ty hodiny ti ukážou, jaký je čas na dané planetě! A z druhé strany hodin je vzkaz," řekl s úsměvem od ucha k uchu. Tony se začervenal a rychle je sevřel v ruce.
"Já ale pro tebe žádný dárek nemám" řekl potichu.
"No, já bych o něčem věděl, třeba-" Dostal ránu sněhovou koulí do obličeje.
"Na to zapomeň!" křikl na něj a vydal se zpět k lodi.
"Mrznou mi ruce," řekl, když ho doběhl a chytl ho za ruku.
"To je proto, že jsi debil a nevzal sis rukavice."Poznámky:
  • Crisovo oblečení, které jsem se snažila popsat vypadá nějak takto.
  • Pokud nevíte, co jsem myslela tím "zorničky se mu roztáhly, jako kotěti při lovu", tak tady -> gif


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | 14. ledna 2014 v 20:26 | Reagovat

Anthony to vždycky nakonec zařízne :D

2 Erishika Erishika | E-mail | 15. ledna 2014 v 16:53 | Reagovat

To víš... Tony :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama