Část dvanáctá: Loučení

7. prosince 2013 v 18:40 | Erishika |  Životy potomků ztracené planety - Erishika
Ahoj!
Konečně jsem měla čas napsat další kus ŽPZP! Já vím, já vím... nic moc. Však já se k tomu ale dostanu. Nějak mám tendenci psát takovéhle jejich malé rozhovory a vymýšlet si další a další věci. Jako koně. Každý má vlastního koně či klisnu. A já vůbec koňům nerozumím, takže když tak mě nějak opravte, ano? Taky, kdyby tu někdo rozumněl kovářství, tak bych ocenila pomoct... xD
FUN FACT: Hamish Hamilton je podle mě nejvíc snobský jméno. Zkuste si to vygooglovat... xD


Část dvanáctá: Loučení

Všichni již byli po obědě. Princ Rotherhite jim vyprávěl nejrůznější příhody a vyptával se, jak se kdo má. Každému přinesl nějaký ten dar a strávil s ním nějaký ten čas. Nejdéle však s Maramou. Bylo jasné, že k ní něco cítí. Už jako dítě ji nosil kytky a tahal ji všude po okolí. Je pravda, že není jediný, kdo o ni stojí, jenže ty většinou překvapí ten fakt, že Marama je ve skutečnosti dost silná, a když ji naštvete, Všemocný s vámi. Rotherhite tohle všechno dobře věděl a i tak ji miloval. Silná a krásná, dobrosrdečná a neúprosná - tak si představoval pravou královnu. Ale věděl, jako málo mužů té doby, že žena není dobytek a že i ona rozhoduje, jestli budou svoji nebo ne. Choval k ní úctu a právě proto by dostal od všech jejich bratrů požehnání a svolení k sňatku. Jenže i přes to, že ji miloval, chtěl cestovat. Ještě nechtěl být králem, sedět na jednom místě a rozkazovat ostatním.
Rád by to přenechal svému bratrovi, ale to by musel Hamish být... víc lidský. Ano, i on to věděl. Měl celých šestnáct let na to, aby zjistil, jaký je jeho bratr strašný prevít. A nesnášel se za to, že o něm tak přemýšlel. Snažil se ukázat ostatním, že je v něm něco dobrého, ale občas o tom pochyboval. Vypadalo to jako by se Hamish rozhodl být hulvátem.

Vokiel se šel s princem rozloučit dolu ke stájím, kde už byl Joler. který osedlával svého černého koně jménem Drego, ale princ tam ještě nebyl.
"Kde je Rotherhite?" zeptal se svého bratra. Joler se na něj podíval a pomalu zamrkal.
"S Maramou. Šli se projít jejím sadem," řekl a pokrčil rameny. "Za chvíli přijde a potom odjedeme do města Rothinburg." Joler zkontroloval veškerá upevnění.
"A jak dlouho tam budeš?" zeptal se se zájmem Vokiel.
"No, možná měsíc, možná rok. To mi připomíná, že musím dát Grahumovi lopatku, co jsem vytvořil!"
"Lopatku?" ozvalo se za ním. Joler se otočil. Grahum tam stál a hladil si svého hnědého koně Kvítka. Otočil se na ně, usmál se a objal Jolera.
"Ani mi nic dávat nemusíš, jenom si tam udělej dobré jméno, abych se, až tam pojedu, nemusel tolik snažit," zasmál se. Joler vytáhl z tašky zlatou lopatku. Na rukojeti je medvěd a všude okolo něj jsou květinové motivy. Byla opravdu krásná.
"Je moc hezká na to, abych s s ní ryl v hlíně," podotkl a očima ji hypnotizoval.
"Tak ji používej jen na... slavnostní účely," zasmál se Joler. Grahum se na něj pobaveně podíval a pokýval hlavou. Pak si ji schoval do brašny ušpiněné od hlíny.
"Díky, bratře!" řekl a pořádně mu stiskl ruku. "Opatruj se." Kývl a odešel.
Hned na to přišel Slipr s Puxem. Slipr ho pořádně objal.
"Hlavně se vrať zpátky v pořádku, ano? Pokud se cokoliv stane, prostě se vrať!" kladl mu na srdce. Za nimi se ozvali kroky.
"Wow, ty jsi ještě starostlivější než naše matka!" řekl posměšně Dorok. "Ale vlastně to tak těžký není." Pux ho probodl pohledem a pak se zase obrátil k Jolerovi.
"Slipr má pravdu. Můžeš se kdykoliv vrátit."
"Děkuji Vám, bratři, ale věřím, že všechno bude v pohodě," zasmál se.
"No, pokud ti tam nebude chutnat, vždycky můžeš nechat poslat pro nějaké ty koláčky," pronesla Marama, která zrovna dorazila s princem Rotherhitem. Joler se na ně obrátil a usmál se.
"Taky, že nechám, to mi věř." Princ se rozesmál.
"Ano, nechám poslat koláčky pro nás všechny. Ale... neviděli jste mého bratra?"
"Už tu nějakou dobu stojím a poslouchám vaše hloupé rozhovory. Pojď, už chci být zase doma!" řekl Hamish Hamilton hlasem podobný člověku, který má v nose slimáky. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je Váš nejoblíbenější bůh?

Dorok 38.5% (5)
Grahum 7.7% (1)
Slipr 7.7% (1)
Joler 7.7% (1)
Marama 15.4% (2)
Pux 7.7% (1)
Vokiel 15.4% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama