Část čtrnáctá: Černo na duši

22. ledna 2014 v 18:36 | Erishika |  Životy potomků ztracené planety - Erishika
Ahoj!
Tak jsem konečně napsala další povídky ŽPZP! :) Nevím, jestli jsem vám to už říkala, ale každý ze sourozeců má jeden ze sedmi smrtelných hříchů. Uhodnete kdo má jaký?~ :3
(btw dokoukala jsem Pushing Daisies a začala jsem se koukat na Almost Human :) )

Část čtrnáctá: Černo na duši

Další rok utekl pryč a nálada na hradě se nezlepšila. Pravda, po příjezdu Jolera, chvíli panovala dobrá nálada, ale ta se brzy vypařila. Chůvy a opatrovatelky již nebyly potřeba a tak opustily hrad. Celkově se budova trochu vyprázdnila nebo alespoň to tak vypadalo. Všude bylo ticho a celá rodina se setkávala jenom když byl čas jídla. Král Halvar musel odjet do vedlejších zemí vyřešit nějakou politickou situaci a královna Ruth měla plné ruce práce s udržení pořádku v království.

Pux jí samozřejmě pomáhal. Tedy ne jí, spíše rytířům. Skoro to vypadalo, že se k nim brzy přidá. To byl taky jeho sen. Vždy si přál pomáhat slabším a zatknout zločince. Za každých okolností hledal pravdu. Jenže po dovršení patnáctého roku zjistil, že dokáže ovládat oheň. Začalo to tak, že plameny svíčky prudce vzplanou, když má vztek. Tenhle fakt sice každý už pár let věděl, ale Puxe to velmi ohromilo. Začal trénovat s malým plamínkem, ohýbal ho, zvětšoval a zase zmenšoval. Kdyby plně ovládl tuhle moc, mohl skrze ní nastolit pořádek.

Joler se po návratu od Rotherhitea poněkud změnil. Domov už se mu nezdál tak skvělý. Naopak, objevil hodně chyb a nedostatků. Obzvlášť malý počet ušlechtilých mužů se mu nezamlouval. Předtím byl ve společnosti, měl reputaci a všichni si ho vážili. Zde ovšem nebyl ničím víc, než čtvrtý syn krále. Lidé z vesnic mu nepřišli tolik důležití, měšťané si zase mysleli, že jsou něco víc. Chtěl odjet někam jinam, možná cestovat po světě a ochočit si draka. Vokiel by určitě zářil radostí a všichni ostatní by na něj přestali koukat z vrchu. Musí najít draka.

Pravda je, že sourozenci si ho vždy velmi vážili a nikdo z nich na něj nekoukal z vrchu. Hlavně Marama, která ho měla nejradši. Jenže důsledkem této změny se uzavřela sama v kuchyni. Pekla, vařila, smažila a zavařovala. Začala být vařením posedlá, jako kdyby doufala, že jídlo vše změní a že vše bude zase jako to bylo. Bohužel zjistila, že když se cítí hrozně, jídlo hořkne a ovoce plesnivý. Snažila se svoje emoce držet na uzdě, ale pomalu se její deprese prohlubovala.

Slipr již byl dole ve městě známý, nejen svými dlouhými fialovými vlasy, ale i tím, že svede opravdu každou. Nebyla jediná, která se za něm neotočila. I vdané ženy a matky ho samy zvaly do postele. A tak se stalo, že Slipr ve svých sedmnácti letech přišel o panictví a o svou naivitu. Již nepotřeboval svoji moc, aby dívka uklouzla a spadla mu do náruče. Teď mohl mít jakoukoliv ženu na světě. Tak proč by tady také zůstával?

Zatímco on se připravoval na cestu, Grahum ani nepřemýšlel o tom, že by mohl někam jet. Jeho zahrada pomalu rostla do větší výšky, než by měla, ale on si tím hlavu nelámal. Už se ani o svoji zahradu nestaral tolik jako předtím. Jen tak ležel, převaloval se a pozoroval oblohu. Jeho brčálově zelené oči jen tak zíraly do prázdna. Přemýšlel, k čemu vůbec je být druhým nejstarším synem krále a jestli by se něco změnilo, kdyby byl synem někoho jiného. Prohrábl si vlasy a spokojeně zavřel oči.

Dorok se stal dospělým. Bylo mu osmnáct, ale pořád to nevypadalo, že by mu rodiče chtěli něco přenechat. Chtěl, aby si ho vážili, aby z něj udělali krále, ale oni si ho ani nevšímali. Nenáviděl je za to. Ano, nenáviděl svoje rodiče.

Vokiel často obcházel hrad a pozoroval, jak se jeho sourozenci mění. Už nebyli tak úžasní a skvostní jako předtím. Každý si nesl sebou něco černého na duši a Vokiel přemýšlel, jestli by i toto mohl nějak vyléčit. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | 6. února 2014 v 19:51 | Reagovat

Je to napínací xD

2 Erishika Erishika | E-mail | 20. února 2014 v 22:26 | Reagovat

Díky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama