Aaquater

3. března 2014 v 23:09 | Erishika |  Planety

Planeta Aaquater

Umístění: Vyren (Galaxie 6)

Počet měsíců: 2 - Mizqua a Arana

Zdroj tepla: Jádro planety

Obecné:
Celá planeta je pokrytá vodou, ve které žije nespočet druhů ryb a vodních živočichů, ale i vodních obyvatel.

Geografie:
Na hladině je pár plošin pro kupce a na rovníku je dokonce postaveno i menší městečko Aquatera.

Hydrologie:
Voda je slaná, aby se omezil počet návštěv.

Fauna a flóra:
Ve vodě žije mnoho prapodivných ryb. Na některých částech plných chaluh, kde žijí Qerelie, se to hemží děsivými a nebezpečnými rybami. Jinde jsou ryby neagresivní, barevné a hezké. Tam také rostou korály a sasanky. Bohužel Simúzy se nacházejí v těsné blízkosti chaluh, což obchod poněkud komplikuje. (Simúzy jsou dvě medúzy srostlé do sebe. Po smrti jim odpadají chapadla a po malé úpravě se používají jako podprsenky.)

Obyvatelé:
Qerelie, žijící v chaluhové oblasti, jsou zlá, humanoidní stvoření. Zuby mají ostré, oči vypoulené, kůži posetou šupinami, vlasy vypadají jako chapadla a mají typický rybí ocas. Qerelie často navštěvují plošiny a tam strhávájí muže do hlubin, jejichž mrtvoly pak zamotají do chaluh.

Aaquaterané žijí ve městech pod vodou. Ochraňují městečko Aquatera před Qerelie. Tito hezcí muži a nádherné ženy mají poměrně často pletky s lidmi ve městečku (i přes jejich rybí ocas). Loví pro obchodníky Simúzy. Vládce Aaquateranů je Aaqua Terraqua, který po Válce omezuje svým lidem kontakt s cizími.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama